Overclock sonrası siyah ekran sorunu nasıl çözülür?

Msi afterburner ile overclock yaptım ve sürekli olarak bir siyah ekran ya da herhangi bir renk hatası almaktayım.

kullanici828020 kullanici828020 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    OverClock'u geri alarak tabii ki.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

      Overclock basitçe şu anlama gelir: Donanım üreticin testler sırasında işlemcinin en doğru, sorunsuz çalıştığı frekansı aralığını belirler. Mesela işlemci 2-4.5Ghz aralığında çalışabilen bir işlemci olsun. Testlerde 4.5Ghz frekansında çalıştığında sağlıklı çalışmadığı görülüyor. Piyasaya 2-4Ghz olarak sunuluyor. Sen de overclock ile 4.5Ghz'i aktif ediyorsun.

      Sonra da sorun yaşıyorsun. Çözüm için  Overclock'u geri almalısın elbette.

      hakan hakan (15424)