overseer.exe nedir, virüs mü?

Windows Defender virüs ve tehdit koruması Yetkisiz değişiklikler engellendi Denetimli klasör erişimi, c:\Program...\overseer.exe ögesinin bellekte değişiklik yapmasını engelledi şeklinde uyarı verdi.

Aniden açılan overseer.exe Yetkisiz değişiklikler engellendi penceresi kendiliğinden kapandı.  overseer.exe nedir,  overseer.exe virüs mü?

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Avast antivirüs kaldırma işleminden sonra Windows Defender overseer.exe uyarısı verebilir. Bu uyarı Avast antivirüsün kaldırma işleminin yetersiz olmasından kaynaklanmaktadır.  overseer.exe dosyası Avast Antivirüs yazılımına ait bir dosyadır.

    Avast Kaldırma işleminin tamanlanması için bilgisayarın yeniden başlatılması gerekir. Bilgisayar yeniden başladıktan sonra overseer.exe kısa bir süreliğine çalışır. Görev yöneticisinde  Avast Overseer  adı ile görünen overseer.exe  Avast tamamen kaldırılsa bile diskte durmaya ve çalışmaya devam eder. Overseer.exe virüs değildir.

    Overseer.exe C:\Program Files\Common Files\AVAST Software\Overseer yolu altında bulunur.

    Avast tamamen kaldırılsa bile overseer uygulamasına ait görev görev zamanlayıcında bulunur.

    1. Arama bölümüme görev zamanlayıcı yazın. Görev zamanlayıcıyı açın.
    2. OverSeer.exe yi tamaman kaldırmak için öncelikle görev zamanlayıcıdan Avast ile ilgili görevi silin.
    3. Görev zamanayıcı kitaplığında Avast Software klasörün sağ tuşla tıklayın ve sil seçeneğini seçin.
      Avast görev zamanlayıcı overseer.exe silme
    4. Daha sonra C:\Program Files\Common Files\ yoluna gidin.
    5. Burada Avast klasörünü tamamen silin.

    Bilgisayarı yeniden başlatın. Artık Overseer.exe çalışmayacaktır. Avast antivirüs bir sebepten Overseer uygulamasını kaldırmıyor. Avast tamamen kaldırılsa bile overseer uygulaması çalışmaya devam ediyor. Bu yazılımsal bir hata olabileceği gibi Avast bunu bilinçli yapıyor da olabilir.

    Overseer.exe aynı zamanda AVG antivirüs'de de bulunuyor.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Avast ile Avg aynı zaten aynı virüsleri buluyorlar sadece görünüm farkı var darkcrak 5 yıl önce