Oyun açılınca siyah ekranda kalıyor hiç açılmıyor

Merhabalar. Bir sorunum var yardiminiz gerek. Bilgisayar oyunlarımda belli bir süreden sonra oyunu açtığım da load kısmı ya siyah ekranda ya da hiç açılmıyor. Ne kaydettiğim oyunları açabiliyorum ne de yeni oyun kaydedebiliyorum. Her oyun da olduğu için bilgisayarla alakalı bir sorun olduğuna eminim. Windows 8.1 sürüm.

kullanici384494 kullanici384494 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Siyah ekranda takılma sorunu genelde bir kaç sebepten olur:

    • Ekran kartı yetersiz / ekran kartı sürücüsü güncel değil
    • Ram yetersiz

    Belirli bir süre sonra dediğine göre muhtemelen RAM bellek yetersiz kalıyor. Arkaplanda RAM'i tüketen bir uygulama olabilir. Oyun oynadığın esnada başka açık bir program var mı? Örneğin antivirüs programı veya buna benzer bir yazılım.

    Bilgisayar açıldığında yüklenen yazılımları minimuma indir: Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım? linki sana yardımcı olacaktır.

    Ek:

    Eğer bilgisayarın fişini doğrudan çektiysen dosya sistemin ya da HDD zarar görmüş olabilir. İlk olarak dosya sistemini kontrol etmelisin

    Chkdsk komutu disk üzerindeki yazılımsal hataları giderir. Bir kontrol yapmanda fayda var.

    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Sabit diske zarar vermişte olabilir. Baksana çalışırken fişi çekmiş :) temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz evet bunu baştan söylese iyi olurdu tabi :) hakan 5 yıl önce

    Dediğiniz yolları denedim ama olmadı. Oyun açılıyor sorun yok ama bir türlü ne kayıt dosyalarını görebiliyorum ne de oyunu kaydedebiliyorum. Her oyunda oluyor boyutu farketmiyor. Bir ara bilgisayarı kapatmadan direk fişini çekmiştim ondan sonra bu tür sorunlar ortaya çıktı.

    kullanici384494 kullanici384494 (1)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Muhtemelen dosya distemi veya HDD de sorun oldu. Cevabıma ek yapıyorum şimdi hakan 5 yıl önce