Oyun bilgisayarlarında 4 GB bellek tercih edilmesi

Coğu oyun bilgisayarlarında GTX 1050 Tİ Koyup 4GB RAM seçiyorlar. Bu bir bütçe meselesimi yoksa 4GB ile 8 GB eşdeğer olduğu için mi?

malgibiolan malgibiolan (307)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tabiki eşit değil ama 4 GB Ram halen günlük kullanım için çoğu durumda yeterli. Yine oyunlarda da çok büyük oyunlar (gta 5, cod adwance warfare, assassin's creed) gibi oyunlar haricinde yine yeterli geliyor. Hatta çoğu durumda bu oyunlarda bile yeterli gelebiliyor.

    4 GB ram ile çoğu oyunu oynarsınız ama çok ram isteyen bir oyunda ani takılmalar yaşayabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    6 yıl önce cevaplandı

    • 4gb ram 2gb ekran kartı kaç fpsalınır malgibiolan 6 yıl önce
    • Normal bir işlemci Ve malgibiolan 6 yıl önce
    • Pubg Falan oynatırmı @ismailsarp malgibiolan 6 yıl önce
    • Oyunların sistem gereksinimlerini google üzerinden araştırın ve kendinizinkiyle karşılaştırın. Eksik sadece Ram tarafında kalıyorsa yüksek ihtimalle oyun oynamada sorun yaşamazsınız ve yüksek fps alırsınız. YouTube üzerinden de ekran kartınızın sistemindeki videoları izleyerek görebilirsiniz. @malgibiolan ismailsarp 6 yıl önce
    • @ismailsarp gta 5 Msi Amd R7 240 Kaç Fps Alınır malgibiolan 6 yıl önce