Oyun için Windows 7 mi Windows 10 mu?

Oyun için Windows 7 mi yoksa Windows 10 mu yüklemeliyim? Bilgisayarım windows 8 hangisini yüklesem işime yarar oyun oynayacam ve çoğu oyunu açacak bir sürüm lazım

kurtaj kurtaj (12)
5 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    Ben kişisel olarak test ettim bilgisayara format atarken c - d -e disklerine ayırdım c diski win7 d diskine win10 kurdum e diskinede oyunları kurdum böylece win7 ve win10 üzerinden oyunlara rahatlıkla erişebilirlik sağladım aynı oyunları bir win7 de birde win10 üzerinde oynarken win7 gerçekten daha yüksek performans veriyordu nedenini sorarsan tamamı ile win10 sürekli değiştiği içindi güncelleme gelmesi demek eksikleri giderme çalışmaları demektir sürekli güncelleme gelip duruyor ayrıca son güncellemelerden sonra bilgisayarım win10'da mavi ekran hatası bile veriyordu win10'un en performanslı çalıştığı zamana geri yükleme yaptım ve win7 ile karşılaştırmamın sonucunda tabi ki win7 daha üstün çıktı şunu da ekliyim bilgisayarımın sistemi ile alakalı bir durumda söz konusu olabilir çünkü yeni model bilgisayarlarda win10 daha iyi performansta sergileyebilir anakartının modeline bak internetten üretim tarihi ne zamanmış olayı ne zamanmış anakartın veya bilgisayarın modelinden öğren ne zaman üretilmiş ona bak çok eski değil se win10 kullanman daha iyi olabilir benim anakartım 2010 zamanlarında üretilmiş bütün parçaları değiştirdim bir tek anakart hariç onuda değiştireceğim yakın zamanda umarım :D 2010 olduğu için win10 pekte uygun değil o yüzden win7 kullanıyorum çok daha iyi muhteşem bir performansı var benim açımdan sende dediklerim gibi bilgisayarın üretim tarihi vs. bakarak eski değilse win10 kullan he eğer format falan benim gibi kurcalıyorsan sende win7 win10 aynı anda kurup test edebilirsin daha sağlıklı bir karar olur

    umuttt umuttt (207)
    5 yıl önce cevaplandı

      Windows 10 güncel olması sebebiyle piyasadaki oyunların tümünü "teorik olarak" destekliyor. Gerisi senin bilgisayarının donanımsal özelliklerine kalmış

      omercik omercik (9418)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Piyasadaki tüm oyunları diyorsun ama La Noire yi açmadı windows 10 ? @farurhenho darkcrak 5 yıl önce
      • Hangisine yükseltiyim bilgisayarımı @farurhenho @darkcrak kurtaj 5 yıl önce
      • Benim görüşüm windows 7 ama @farurhemho nun görüşü windows 10 darkcrak 5 yıl önce
      • Bire @farurhenho windows 10'a güncelleme geldiğinde bilgisayarın performansını etkileyebilir sonuçta yeni özellik geliyor ve yer azalıyor darkcrak 5 yıl önce
      • Kararsız kaldım @hakan yardım eder misin kurtaj 5 yıl önce
      • O zaman oluyor @emiray2077 uğraştırıyor sadece darkcrak 5 yıl önce
      • @darkcrak Eski oyunlar her zaman uğraştırıyor ama bir eski oyun için Windows 10'dan vaz geçmeye değmez emiray2077 5 yıl önce
      • Ben Windows 10 tavsiye ettim. Güçlü bir sistemde performans kaybı yaşanmaz. Ama Windows 7 de olabilir zevke bağlı, olmaz değil omercik 5 yıl önce
      • Bilgisayarım iyi değil performansı'da kötü sadece 1 oyun oynayacağım anca kaldırıyor @farurhenho kurtaj 5 yıl önce
      • Windows 10 seni memnun etmeyebilir aslında donanımsal olarak iyi değilse bilgisayarına ne kurarasan kur fazla bir şey bekleme.. Windowa 7 Pro deneyebilirsin o gayet iyidir omercik 5 yıl önce
      • Windows 10 DirextX 12 ile beraber geliyor, Windows 7'de ise bunun daha önceki versiyonu var.. Bu, özellikle de oyunların doğrudan video ve ses donanımını verimli çalışmasını sağlıyor. Bence Windows 10'un Home versiyonu olanını (RAM'den tasarruf için) kullanmak mantıklı. Oyununuz eski bile olsa Uyumluluk Modu ile zaten çalıştırıyor Windows 10. muvel 5 yıl önce

      Benim tercihim windows 10, ben çok memnunum oyunlarıda kaldırıyor. Windows 7 kullanırsan mavi ekran hatasından kurtulamazsın, windows 10 kullan pisman olmazsın.

      ilkaybaki ilkaybaki (236)
      5 yıl önce cevaplandı

        Windows 10 elbette. Güncelenmeyen ve desteği olmayan eski işletim sistemleri her zaman sorunlara gebedir. Yeni oyunlar yeni sistemlere göre tasarlanır. Windows 7 de yavaş yavaş desteğini kaybediyor. Yeterli donanımın varsa Windows 10 hızlı bir işletim sistemidir ve sorunsuzdur.

        murat murat (12492)
        5 yıl önce cevaplandı

          Yorumlara baktım "Bilgisayarım iyi değil performansı'da kötü sadece 1 oyun oynayacağım anca kaldırıyor " demişsin. O zaman oynayacağın oyun Windows 7'de çalışıyorsa Windows 7 yükle. Sadece bu oyunu oynamak için böyle bir işe giriyorsan. Yok ilerde de kullanayım, sorun yaşamayayım dersen Windows 10 yükle. Ama tabi bilgisayar özelliklerini bilmek gerekir. Bilgisayarının özelliklerini bilmeden öneri yapmak zor.

          Windows 10 için benim önerim

          • En az 4GB RAM
          • İşlemci en az i3 işlemci (en az 5. nesil)
          • Mümkünse SSD disk

          Bu özellikler minimum. Yoksa Windows 10 eziyet oluyor.

          Sonuç olarak güncel işletim sistemi her zaman önemlidir. Windows 10'da en güncel Windows sürümüdür. Zorunlu olmadıkça Windows 7 gibi işletim sistemleri yüklenmemelidir. Ama sen sadece tek bir oyun için yüklemek istiyoran yükleyebilirsin. Eski donanımlarda Windows 7 daha iyi çalışıyor.

          hakan hakan (15394)
          5 yıl önce cevaplandı

            tabii ki de windows 7, 10 telemetirli gizliliğine önemsizse win10 kur ama windows 7'nin stabilliği 8 ve 10'da yok

            oscil oscil (1)