Oyun ortasında kulaklığı bilgisayara bağlayınca kulaklıktan ses gelmeme sorunu. Ne yapmam gerekiyor?

Başlıkta da söylediğim gibi. Bazı oyunları normal açıp oyunun ortasında kulaklığı takınca oyun sesi hâlâ hoparlörden gelmeye devam ediyor. Oyunu kapatıp kulaklık takılıyken oyunu açtığım zaman kulaklıktan geliyor ama bazı oyunlarda hemen kapatıp yeniden açamıyorum. Oyunların ayarlarına da baktım fakat ses çıkışı seçtirmeyen oyunlarda bunu düzeltemiyorum. Bilgisayar kulaklığı okuyor ve sadece oyun sesini dışarıdan veriyor, oyun açıkken müzik açtığımda müzik kulaklıktan gelirken oyun sesi dışarıdan gelmeye devam ediyor.

Özet: Oyun ortasında kulaklık takınca oyunun hoparlörden ses vermesi. Diğer sesler kulaklıktan gelmeye devam etmekte.

xebeth xebeth (37)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunun birkaç çözümü var.

    1.Çözüm:

    Bilgisayarını güncellemeyi dene.

    2.Çözüm:

    1. CMD'yi yönetici olarak aç.
    2. CMD'yi açtıktan sonra SFC/SCANNOW yaz ve enter'e bas.
    3. İşlem bittikten sonra bilgisayarını yeniden başlat.

    3.Çözüm:

    Temiz ön yükleme yap.

    Windows 10 temiz önyükleme nasıl yapılır?

    darkcrak darkcrak (5168)