Oyun oynarken ekran böyle oldu ve reset atınca düzeldi. Arada birde tekrarlıyor.

http://i.hizliresim.com/j2E76J.jpg

Bu resimdeki gibi oldu ve oyunun seside takıldı. Arada sırada başıma geliyor. Sizce neyden kaynaklıdır?

Bilgisayar Asus N550jk cn168h

Şimdiden herkese teşekkür ederim.

hasanalpcan hasanalpcan (33)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Yaşadığınız sorunun nedeninin ekran kartından olduğunu düşünüyorum.Notebookunuzun özelliklerine internet üzerinden baktım, notebookunuz çok iyi donanım özelliklerine sahip.Ekran kartınızın yetmeme gibi bir durum söz konusu değil.Bu yüzden yaşadığınız sorun büyük olasılıkla yazılımsal bir sorun.Yapmanız gereken ekran kartı sürücünüzü güncellemek olmalıdır.

    Ekran kartı sürücünüzünüzün en güncel halini nvidia downloads sitesinden indirebilirsiniz.

    En güncel nvidia sürücülerini indirmek için tıklayınız.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Sürücü son sürüm ve eski sürümleri denedim daha önce ama arada sırada çıkıyor. Harddiskten olabilir mi? hasanalpcan 8 yıl önce
    • Eğer başka oyun oynuyorsanız aynı durum yaşıyor musunuz yoksa sadece bu oyuna özel mi? ismailsarp 8 yıl önce
    • Çok fazla oyun çeşidim yok ama lol`de oluyor bazen. Gta5`de hiç karşıma çıkmadı. hasanalpcan 8 yıl önce
    • Aslına bakılırsa GTA 5 grafik bakımından en ağır olanı.Ekran kartından şüphelenmiştim ancak ekran kartıyla ilgili bir durum değil anlaşılan.Sorunun nedeni yazılımsal veya donanımsal da olabilir.Bunu deneyerek bulmak gerekiyor.Yazılımsal olarak yapabilecekleriniz İşletim sistemini güncellemek ve sürücü güncellemek olmalı.Bunların dışında meydana gelen bir sorun donanımsal olma ihtimali artar.Sorun söylediğiniz gibi harddisk te olabilir.Harddisk oynadığınız oyunun bir bölümünde bilgisayara cevap veremeyip mavi ekrana düşmesini sağlamış olabilir. ismailsarp 8 yıl önce
    • İşletim sistemim tamamen güncel, sürücülerim tamamen güncel. Harddiskten şüpeleniyorum ve ekran kartı fanı cpuıd hwmonitor'de dönmüyor gözüküyor. Buda beni şüphelendirdi. hasanalpcan 8 yıl önce
    • Sistem sıcaklıklarınızı kontrol edermisiniz?, İşlemci ve ekran kartı sıcaklıklarını ne seviyede.Sıcaklık da sorun oluşturmuş olabilir.Eğer ekran kartı fanı dönmüyor ise ekran kartınız oyun gibi zor grafiksel işler yaptığında sıcaklıklarının çok artması gerekir. ismailsarp 8 yıl önce
    • Gta5'de 85 derecede oynadığımda birşey olmuyor. Cs'de de 75 felan oluyor fakat mavi ekran veriyor, böyle taklıyor. hasanalpcan 8 yıl önce
    • Sıcaklıklar bir notebook için gayet normal seviyede.Korkulacak bir seviye de değil.Yaşadığınız soruna tekrar göz atacak olursak gta 5 de bir sorun yapmaması ve 85 gibi ideal sayılabilecek bir sıcaklıkta kalması yüzünden ekran kartı sorunu değil gibi gözüküyor.Dediğiniz gibi harddisk te olabilir.Bunu denemeden bilemeyeceğiz.Ayrıca değişik işletim sistemlerinde de denemekte fayda olacaktır. ismailsarp 8 yıl önce
    • Win8 ve win10`da denemiş oldum. Win8 orjinaldi win10`da orjinal. Sahte kurmak istemiyorum. hasanalpcan 8 yıl önce

    Merhabalar. Ben Problemin ekran kartından olduğunu düşünüyorum . benimde başıma gelmişti 128bitlik nvidia ekran kartım vardı . oyun oynarken bir süre sonra boyle piksel sorunu cıkarıyordu . bende reset atıyordm düzeliyordu . ilk mönitörden mi acaba dedim arkadasın monitörü denedik sorun devam etti . bir süre sonra ısındığı anda piksel masaüstünde bile piksel cıkarmaya başlamıstı. malesef çözümü değiştirmekte buldum. Fakat sizin ekran kartınızn veya bilgisayarınızın yenimi eskimi olduğunu bilmiyorum . Ekran kartı güncellemelerinizi yapınız, ekran kartı sıcaklık durumunu kontrol ediniz.ilk yapmanız gerekenler bence bunlar. yazdıklarım umarım yardımcı olur

    blackheaven blackheaven (728)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Daha çok yeni bir bilgisayar. Tüm sürücüler güncel. Sıcaklıkta 70 leri geçtiği oluyor bazen. Ekran kartı fanına cpuıd hwmonitorden bakınca dönmüyor gözüküyor. Buda beni şüphelendirdi. hasanalpcan 8 yıl önce
    • hadi ya . oyunda veya zorlandığı zamanlarda fan kendini hızlandırır . bu sesi duyarsın . senin kulağına geliyormu . bi ihtimal daha .eger fan dönmüyor diyorsan bu sıcaklık ekran kartına zarar vermiş olabilir blackheaven 8 yıl önce
    • Fan sesi geliyor ama işlemcinin fanimi ekran kartının fanimi anlayamıyorum. hasanalpcan 8 yıl önce
    • SpeedFan Programını indirin birde onunla bakın. bütün fanları gösteriyor. blackheaven 8 yıl önce
    • Tamam bugün birde bu programı deneyeceğim. Cpuid hwmonitorde tüm fanlar ve hızları gözüküyor fakat sadece ekran kartı duruyor gözüküyor. hasanalpcan 8 yıl önce
    • dediğim gibi birde o program ile bakın . orda fanların dönme hizları rpm leri gözüküyor .bu programdada fan duruyor ise problemi bulduk demektir. bir başka başlığınızı gördüm pc nizi yeni almıssınız. bence daha fazla zarar vermeden garanti servisi ile temasa geçmelisiniz . blackheaven 8 yıl önce
    • Evet başka bir başlığım daha vardı. Sonra biraz sorun azaldı gibi oldu ama devam etmeye başlıyor gene. Yakın bir zamanda götüreceğim. Bu sıralar laptop'a ihtiyacım fazla. O yüzden biraz daha bekletiyorum hasanalpcan 8 yıl önce