Oyun oynarken fan birden hızlı dönmeye başlıyor, fandan aşırı ses geliyor. Ne yapabilirim?

3 gün önce msi modern 14 b11s laptop aldım sistem gayet iyi ama ets 2 gibi Bi oyunda işlemci 50 60 derecede iken fan kendini çok açıyor nasıl çözerim

İşlemci: Intel® Core™ i5-1135G7 (8M Cache, 2.40 GHz, up to 4.20 GHz)

İşletim Sistemi: Windows 10 Home

Ekran: 14" FHD (1920*1080), 60Hz 72%NTSC, close to 100%sRGB

Chipset: Integrated SoC

Ekran Kartı: MX450, GDDR5 2GB

Hafıza: DDR IV 8GB (8GB*1, 3200MHz)

Hafıza yuvası: 1 Slot

Maksimum Hafıza: Max 32GB

HDD: 512GB NVMe PCIe Gen3x4 SSD (new)

Ön Kamera: HD type (30fps@720p)

Klavye: Backlight Keyboard (Single-Color, White)

Pil: 3-Cell , Li-Polymer , 52 Whr

Güç Adaptörü: 90W adaptör

Boyutlar: "319 x 220 x 16.9 mm"

Ağırlık: 1.3 kg

royalkilero royalkilero (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bunun bir sorun olduğunu düşünmüyorum.  İşlemci akıllı bir şekilde ihtiyacı olduğunda fanı kontrol eder ve devrini ayarlar.

    Fan sesi çok geliyorsa o an işlemcinin soğumaya ihtiyacı vardır.  İşlemci ısısını gösteren uygulamalara  bir yere kadar faydalı.

    50-60 dereceler normal sıcaklıklar.   Fan çalıştığında bu derecelere düşüyor olabilir mi?

    alattin alattin (16999)
    2 yıl önce cevaplandı

      Aldığın laptop bir oyuncu laptopu değil bunu baştan söyleyeyim. Fan açması normal. Tahminim fan açıldığında bu derecelerde sabit kalıyor. Bir sıkıntı olduğunu zannetmiyorum.

      hydra hydra (3800)