Oyun oynarken klavye sorunu

Merhaba. Örnek vereyim bazı oyunlarda araba yarışı veya tır simülasyonu gibi. Klavyede ileri(w) gidiyorum sola(a) döndükten sonra sağa(d) dönecekken klavye devre dışı kalıyor taki elimi ileri ve sol tuşlardan çekene kadar. Bu sürekli oluyor her oyunda. Yani sadece 2 tuş kullanabiliyorum üçüncü tuşa basınca klavye devre dışı kalıyor yardımcı olur musunuz ?

mahsunn mahsunn (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Klavyede Sticky Keys yani yapışkan tuşlar açık olabilir mi?

    Eğer Windows'un bu özelliği açıksa sorun cıkarıyor olabilir. Yapışkan tuşları kapatırsanız sorun çözülecektir.

    Erişim Kolaylığı > Klavye bölümünden kapatabilirsiniz.

    murat murat (12492)