Oyun Oynarken Monitör Kapanıyor!

bilgisayarımı diğer odaya geçirdim. ve önceden minecraft sorunsuz bir şekilde saatlerce oynanabiliyordu.

şimdi ise yer değiştirdikten sonra heryerde(müzik,video,internet vb.) sorun yok ama minecraft ı açtıktan 3-4 dk. sonra monitör kendiliğinden kapanıp sinyal yok diyor.diğer oyunlarda da denedim ama onlarda hiçbir sorun yok.ancak pcye reset atınca kendine geliyor.

NOLUR ACİL YARDIM!!

Sistem Özellikeri:

AMD Phenom 9350e QuadCore Processor 2.00 GHz

4,00 GB (3,00 kullanılabilir) RAM

1 GB Nvidia GeForce 210 GPU

32 bit işletim sistemi x64 tabanlı işlemci

NOT: konuyu anlamadan yorum yapmayın lütfen!

nohaxjustxpeeta nohaxjustxpeeta (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sorun ekran kartının ısısıyla alakalı büyük ihtimal.Ekran kartı ve diğer fanlar çalışıyormu diye bak.Ekran kartını sök ve dikkatlice fanı temizle termal macunu sil ve yenisini al.

    Ekran Kartının ısı değeri ne kadar oluyor?

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • nerden öğrenebilirim? ve eski yerinde gayet normal çalışıyordu ve 300 fps kadar alınabiliyordu.üstüne oyunu düşük ayarlarda oynuyorum. nohaxjustxpeeta 7 yıl önce
    • Gpu-Z programı ile ısı değerini öğrenebilirsin.Yerinin değişmesiyle alakası olcağını sanmıyorum çünkü sadece minecraft oynarken yapıyorsa onunla alakası yoktur.Isı değerlerini buraya yaz kasanın fanlarını genel temizliğini yap. ardahd 7 yıl önce
    • ama eski yerinde gayet iyiydi ve yıllardır çok iyi bir şekilde oynanıyordu ve ekran kartı ve işlemci ısı değerleri ortalama aynı değişen hiçbirşey yok.ha bu arada pc yeni açıldığında disk kullanımı %100 oluyor. eskiden böyle değildi noldu şimdi bu pc ye? nohaxjustxpeeta 7 yıl önce
    • Nasıl disk kullanımı cpuyumu diyorsun?Eğer cpu diyorsan %100 olup sonradan düşmesi normal sistem yeni açıldığında birçok servis program açar bunları açarkende %100 kullanması normal başlangıçta açılan gereksiz programları kapatırsan düşebilir şu şekilde başlat - çalıştır - msconfig - başlatma burdan gereksiz programları kapatabilirsin.Bence yerinin değişmesiyle alakası yok sadece minecraft oynarken yaptığı için alakası yoktur masaüstünde falan yapsaydı kablolarla ilgili olabilirdi ama değil.Kasadaki tüm fanlar düzgün çalışıyormu diye bak ve tozları sil. ardahd 7 yıl önce
    • evet temizledim pc açılınca %100 diyor görev yöneticisinde bide skype açılırken öyle oluyor ve heryerde denedim lol ü yüksek ayarlarla oynadım 150 fps oynadım. ve tüm fanlar gayet güzel bir şekilde çalışıyor başlatma uygulamalarında 360 security, realtek audio var başka bişey yok. Sistem: Windows 10 Pro 32 bit nohaxjustxpeeta 7 yıl önce
    • İlk başta %100 olması normal sonradan düşüyordur zaten.Ekran kartının ısısı ne kadar oluyor? ardahd 7 yıl önce
    • biliyorum ilk başta 100 olup sonra düşüyor ama bakın biraz uğraşıp video çekeceğim. nohaxjustxpeeta 7 yıl önce
    • Masaüstünde 35, oyunlarda 105 olup gidiyor. Soğuk ortamlarda kapanmıyor. nohaxjustxpeeta 7 yıl önce