Oyuna girdikten 10 dakika sonra laptop kapanıyor, ne yapmalıyım?

Merhaba benim Toshsiba C855 26R marka/model dizüstü bilgisayarım var bunun anakart sorunu vardı Perpa'da yetkili servise götürdüm sıfır anakart yurt dışından sipariş verdiler getirtip taktırdım. İşlemci i5 idi i7'ye yükselttim, i5 işlemci 2.60 ghz, i7 ise 2.40 ghz oldu. Bir de RAM 4 GB idi 8+8 16 GB Kingston RAM Bellek aldım. 500 GB Crucial SSD aldım. Bataryası yok, direkt elektrikle çalıştırıyorum. Evde kullanım için çocuklar kullanıyor fakat AMD ekran kartı, Intel ekran kartı. BIOS son sürüm güncelledik dediler. Servis Intel ekran kartı masaüstün'de görünmüyor arkaplanda çalıştığını söylüyor servis. Çocuklar ara sıra oyun oynamak istediğinde touchpad'in sağ tarafındaki alan ateş gibi yanıyor ve laptop kendini kapatıyor 5-10 dk oyun oynadıktan sonra. Bu neden olur? Çözüm bulamadım oynadıkları oyun minimum i3 sistem gerektiren özellikte olmasına rağmen oynatmıyor. Kasmadan güzel oynatıyor, grafiklerde güzel fakat 5-10 dk sonra ısınıp kilitleniyor nedenini çözemedim. Windows 10 yüklü, yardımcı olur musunuz?

kadir34 kadir34 (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Termal macun sürdünüz mü? Veya sürdürttürdünüz mü? Isındığı için kapanıyordur zaten. Mutlaka yetkili servisle iletişime geçip termal macununu yenilettirin. Kaliteli macun kullanın. Kendi başınıza yapabiliyorsanız yapın ancak laptoplar hassas aletlerdir.

    hydra hydra (3800)
    2 yıl önce cevaplandı

      görüştüm sürdük yaptık vs diyorlar

      içeri almadıkları için  biz yapılan işlemi göremiyoruz danışma var orda kayıt yaptırıp cihazı teslim ediyoruz sonradan arayıp sordum bana termal macunu yeniledik fanıda çalışıyor diyorlar içini açmadım anakart garantili olduğu için

      kadir34 kadir34 (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Oyundayken kaç derece oluyor laptop? MSI Afterburner indirip oyundayken kaç derece olduğunu izleyebilirsiniz. hydra 2 yıl önce
      • tamam bir denerim bunun normalde kaç derece olması lazım tahminen neden olur bu kadir34 2 yıl önce
      • Birçok farklı sebebi olabilir. MSI afterburner ile sadece oyun içi sıcaklıklara bakın arayüzdeki ayarları ellemeyin. İnternette kullanım videoları var. Eğer sorun sıcaklık ise teknik servis ile iletişime geçin hydra 2 yıl önce