Oyunda siyah ekran sorunu

Bilgisayarıma bir oyun indirdim ve oyunu açıyorum ama siyah ekranda takılıp kalıyor ne yapsam düzeltemedim çözümü var'mı

darkcrak darkcrak (5158)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ben bilgisayarımda yaşadığım oyunun siyah ekranda kalıp açılmama sorununu ekran kartını güncelleyerek düzelttim. Nasıl yapıldığını da sizlerle paylaşmak istedim.

    1-Bilgisayarıma sağ tıklıyoruz ve özellikler diyoruz

    2-Çıkan ekranda sol tarafta aygıt yöneticisi var ona tıklıyoruz

    3-Çıkan pencerede görüntü bağdaştırıcılarını buluyoruz ve çift tıklıyoruz ve buradan NVIDIA GeForce GT numaramızı alıyoruz

    4-Şimdi https://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us sitesine girelim ve alttaki ressimdeki gibi doldurun ama sizinki 820M olmaya bilir siz sizinkine göre dolduracaksınız.

    5-SEARCH'ye tıkladıktan sonra Kabul et ve yükleye tıklayalım yüklendikten sonra kurulumu'da yapın kurulum bitince bilgisayarınızı yeniden başlatın oyununuzun keyfini çıkartın.

    darkcrak darkcrak (5158)
    5 yıl önce cevaplandı

      Oyunda siyah ekran bir çok sebepten n dolayı olabilir ekran kartı güncellense bile bu sorun yine devam edebilir sadece güncelleme ile olmuyor güncelleme demek o sürümün bir üst sürümü demek.

      infinity infinity (402)
      5 yıl önce cevaplandı

      • Birbirinizle olabildiğince yapıcı konuşun @darkcrak özellikle sana söylüyorum :) @infinity doğru söylüyor sadece güncellemek bu sorunun %100 çözümü değil. omercik 5 yıl önce