Oyundan Atma Sorunu

Arkadaşlar tekrar merhaba dün açtığım konuda video çekerken oyundan atma sorunu yazmıştım bugün yeni bir şey ile karşılaştım meğersem sadece video çekerken değil normal oyuna girerkende atıyormuş girdim oyuna 10 dakika falan oynadım attı gene üstelik sorun oyunda değil galiba belki sorun oyundadır diye başka oyuna girdim ondada aynı şey oldu ve bu atma süreleri değişiyo bazen 10 bazen 5 dakikada falan atıyor ve hiçbir hata error çıkmıyor normal masaüstüne atıyor ve oyun kapanıyor çözüm nedir sizce arkadaşlar ?

sürücüler güncel ve denediğim oyunlara sistemim hayli hayli yetiyor

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer sisteminiz güncel, donanımlarınızın sürücüleri güncel (ki burda en önemli donanım ekran kartı olacaktır) ve bilgisayarınızın sağlıklı olduğundan eminseniz yaşadığınız sorunun sebebi donanım bazlı olabilir. Ama ilk olarak her zaman yazılım tarafında yapılması gerekenler yapılmalıdır.

    • Bilgisayarınızın sürücülerini güncelleyin bilhassa ekran kartı.
    • Windows update üzerinden bilgisayarınızı güncelleyin.
    • Bilgisayarınızda virüs,zararlı ve istenmeyen yazılımların olmamasına dikkat edin.Bundan şüpheleniyorsanız bilgisayarınızı çeşitli ücretsiz araçlar ile tarayarak daha sağlıklı hale getirebilirsiniz.

    Bilgisayarınızı şu ücretsiz programlar ile tarayın;

    1. AdwCleaner : istenmeyen reklam yazılımlarını kaldırır.
    2. Malwarebytes: istenmeyen yazılımları ve kötü amaçlı yazılımları bilgisayarınızından kaldırır.
    3. Combofix: Bilgisayarınızda birçok basit veya zor birçok sorunu denetler ve onarabiliyorsa onarır.Ayrıca istenmeyen yazılımları siler.

    Bu seçeneklerin ardından hiçbir değişim meydana gelmediyse yazılım olarak "Sistem Geri Yükleme" yi deneyebilirsiniz.Bilgisayarınızı sorun yaşamadığını hatırladığınız bir tarihe geri yükleyerek test edebilirsiniz.

    Bu işlemleri yaptıktan sonra hala sorunu almaya devam ederseniz temiz kurulum ile Windows yüklemeyi deneyin.

    Not: Temiz kurulum yapılmadan önce BIOS ayarlarını sıfırlama ve BIOS update seçeneklerini de deneyin.

    Tüm bu işlemler yapıldıktan sonra sorun hâlâ devam ediyorsa artık nedenin donanımsal bazlı olduğunu düşünebilirsiniz.Donanımsal bazlı olarak yapılabilecekler;

    • Ekran kartının, işlemcinin, anakartın sıcaklıklarına bakmak.Eğer ortalama değerlerden yüksek ise bilgisayarınızın içini açıp temizlemeniz ve termal macun yenilemeniz gerekebilir.
    • Bilgisayarınızda uyguluyorsanız overclock (hız aşırtmasını) kaldırmak ve orjinal ayarlarına geri dönmek.
    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

      Eğer programa para yatırmadıysan bandicamda belli bir video çekme süresi vardır bu süre bitince video kapanır sorun bu galiba

      turansmsk10 turansmsk10 (-78)