Oyundayken ya da overclock scan kısmında alınan sinyal yok hatası nasıl çözülür?

MSI 1050 Ti'e sahibim son zamanlarda oyundayken ekran bir anda siyah, beyaz ya da herhangi bir renk ile kaplanıp bir süre ses alınır halde ekranda görüntü oluşuyor ve kasa açık kalıyordu. Geforce experience ile son güncellemeyi yeniden kurup msi afterburnerdan scan yapıp kullanabildim. Bu sefer ise sıcaklık 50° olmasına rağmen oyuna girdiğimde sinyal yok hatası alıyorum, nasıl çözebilirim?

kullanici828020 kullanici828020 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    DDU ile ekran kartını kalıntılarıyla beraber kaldırıp güncel sürümü tekrar yükler misin? OC'den kaynaklanıyor Sinyal Yok hatası. Ancak ondan öncesinde aldığın renk bozulmaları donanımsal hata olduğuna işaret ediyor.

    hydra hydra (3800)