Oyunlarda AMD ekran kartını nasıl kullanırım?

İyi günler AMD Radeon R7 200 serisi ekran kartı kullanıyorum her türlü ayarı denedim fakat yine de başaramadım bilgisayarım onboard ekran kartını kullanıyor ve harici olan AMD ekran kartıma geçmiyor bu yüzden de oyunlarda düşük FPS alıyorum bu sorunu nasıl çözebilirim?

Oyunlarda AMD ekran kartını kullanmak istiyorum nasıl yapabilirim?

Oyunlarda AMD ekran kartı nasıl kullanılır?

xyolive xyolive (11)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çift ekran kartı olan laptoplarda normal Windows işlemleri için onboard ekran kartı kullanılır. Normalde sistemde yüklü olan her oyun gibi ağır grafik içeren uygulamalar için AMD Radeon otomatik profil oluşturur.

    Eğer oyunlarda oyun için profil oluşmuyorsa bunu el ile oluşturabilirsin.  AMD Radeon ayarlarına gir. Gaming bölümünü tıkla. Sağ üst köşede Ekle bunotunu göreceksin. Tıkladığıda Tara  ve Göz at seçeneği çıkar. Önce tara seçeneğini tıkla. Eğer oyun için profil otomatik oluşturulmadıysa o zaman Göz at seçeneğini tıkla ve oyunu seç.

    murat murat (12492)