Oyunlarda düşük FPS sorunu yaşıyorum, nasıl çözerim?

Örnek veriyorum Valorant'ta en yüksek ayarlarda 100 FPS alıyordum en kötü aynı şekilde League of Legends'ta da öyle ancak 3 haftadır ne yaptıysam çözüm bulamadım. Anlamadığım şekilde FPS 160 ile 30 arası gidip geliyor sıfırlama format bazı teknik şeyleri denedim önerilen ama hiçbiri işe yaramadı Videolarınızın çoğunda da çok iyi çözümler sunuyorsunuz umarım bu konuyla ilgili de bana yardımcı olabilirsiniz. GTA5'te bu arada 50 60 arasından 10-15'e düştü. Çözüm bulursanız çok sevinirim

phoebe phoebe (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu yeni yüklediğiniz programlarla ilgili olabilir. Ancak yeni program yüklemediyseniz veya yüklediğinizi sildiyseniz ama sorun halen devam ediyorsa bu durum büyük ihtimalle sürücülerinizdrn kaynaklanıyordur. Ekran kartı sürücülerinizin ve Windows'unuzun güncel olup olmadığını kontrol edin. Sorun halen devam ediyorsa virüsten kaynaklanıyor olabilir. Bu ihtimale karşı da Malwarebytes ile tam tarama yapın. Tehdit bulunursa onları silin. Eğer sorununuz devam ediyorsa buradan tekrar yazın.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)
    2 yıl önce cevaplandı

      Hocam bilgisayarı sıfırladım sürücüler güncel baya bir şeyler denedim bunlar dda onlardan bir kaçıydı ama düzelmedi hala :( bu dedikleriniz de olmuyor maalesef

      phoebe phoebe (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Bazı ekran kartı sürücüleri en güncel sürümde olunca optimizasyon sorunlraı ortaya çıkıyor. Amd ekran kartı kullanıcısıysanız fps drop olabilir. Ayrıca Windows'un sorun düzelticisi aracını deneyin. xbedirhanx 2 yıl önce

      Sistem özellikleri nedir?

      hydra hydra (3800)