OYUNLARDA FPS DROP

OYUNLARDA MOBA OYUNLAR HARİÇ 30-40 FPS ALIRKEN FPS İM BİRANDA 10 A DÜŞÜYOR 5 DAKİKA SONRA TEKRAR ÇIKIYOR SONRA YİNE DROPLARINIYOR BUNUN Bİ ÇÖZÜMÜ YOKMUDUR BEN ARTTIRMAKTA İSTERİM AMA 30-40 FPS BANA YETİYOR AMA DROP (DÜŞÜŞ) YEMEKTEN SIKILDIM

efecan375 efecan375 (9)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    ekran kartı driverını güncellemen gerek.

    ataberkthepro ataberkthepro (99)
    8 yıl önce cevaplandı

    • nasıl güncelleyeceğim anlatabilirmisin bilgim yok pek efecan375 8 yıl önce

    Bunun bir çok sebebi var arkadaşım.Bende çok yaşadım hemde çok düşük seviye oyunlarda bile.Kısaca sıralamak gerekirse :

    • Yüksek Isı
    • Güncellenmemiş dandik ekran kartı sürücüsü
    • Diğer son kullanma tarihi bitmiş sürücüler
    • Sorunlu oyun
    • Arkaplanda işlemciyi gıdıklayan şeyler

    Çözüm mü ?

    • Isıyı engelle.
    • Sürücüyü güncelle bi zahmet.
    • Diğer sürücülerede el at.
    • Eğer oyunun yeni bir update si var yükle.Oyun korsansa orjinale yönel.Veya farklı indirme seçeneklerini dene.
    • Arkaplanda çalışan şeyler için ise,şu oyun hızlandıran zımbırtıları kullanabilir,veya Windows un işe yaramadığı ( düşünüldüğü ) servisleri ve programları kaldırabilirsin.

    Ayrıca yüklediğin bazı programlar görev yöneticisini imha edip orada bile gözükmeyebiliyor.Fazla program yüklemeyip diski doldurmamak lazım.

    akif52 akif52 (34)