Oyunlarda Fps Nedir?(Frames Per Second)

Oyunlarda Kaç Fps Aldığıma Nasıl Bakabilirim?

ardahd ardahd (631)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Oyunlarda Fps Nedir?(Frames Per Second)

    Fps ekrana saniyede gelen kare sayısıdır mesela Gta5 oynarken 60fps alıyorsanız ekrana saniyede 60 kare geliyor anlamına gelir.Bu fps değeri ne kadar yüksekse oyun o kadar akıcı,hızlı olur.Rahat bir oyun oynamak için en az 30fps lazım.

    Oyunlarda Kaç Fps Aldığıma Nasıl Bakabilirim?

    Fraps,bandicam vb.. programlarla kaç fps aldığınıza bakabilirsiniz.

    Birde fps oyunları diyince Frames Per Second diye düşünmeyin bu fps oyunları First Person Shooter (birinci kişi bakış açısından oynanan oyunlardır.)

    ardahd ardahd (631)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkürler internette görmüştüm bazıları fps ne kadar düşükse o kadar iyi biliyormuş :) Yardımcı olmak için yaptım. ardahd 7 yıl önce
    • Aynen kanıtlıyınca aşağı oylamayı bıraktı :) İyi günler ardahd 7 yıl önce