Oyunlarda Görüntü Yırtılma Sorunu +93 Fps Kasıyor Gibi

CounterStrike Global Offensive Oyununda Ve Tüm Oyunlarda Yüksek Fps Almama Rağmen Görüntü Yırtılması Meydana Geliyor

Ekran Kartınlamı Alakası Var Yoksa Monitör İle Mi

Ekran Kartım : Nvidia GeForce GT 730  - 4 GB Sürüm : 456.55

Monitör : 5 Ms 75 Hz 1920 x 1080

zclower zclower (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Dikey/Düşey senkronizasyon, diğer adıyla VSYNC ( Vertical Synchronization ) ile alakalı. VSYNC kapalı iken FPS değeri monitör Hz değerinin üstüne çıktığı zaman yırtılmalar oluşur, bunu önlemek için FPS'i VSYNC açarak monitörün Hz değerine eşitlemek gerekir. VSYNC açıp dene ama bu sefer de akıcılık hissi ortadan kalkacak smooth ve yavaş bir şekilde mouse'u döndüreceksin. Yırtılmaları önlemek için tek şey var o da VSYNC açmak. Dediğim gibi VSYNC açarsan da akıcılık hissi ortadan kalkar, o yırtılmalara katlanmak zorundasın. Grafik ayarlarını arttırmayı dene, Doku, Shader gibi. İşlemcin AMD ise Çoklu CPU etkinleştir, Ben de 100 FPS'lik fark yaratıyor.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Evet Kardşim Haklısın Fps Yi Sabitledim Halen Aynı Şeyler Devam Etti. Düşey Senkronizasyonu Açtım Bu Defa Akıcılık Komple Gitti.. zclower 3 yıl önce
    • Ne yapacağımı bilmiyorum yeni sistem toplamaktan başka çağre yok sanırım. zclower 3 yıl önce
    • Evet VSYNC açarsana akıcılık yok olur maalesef, onun dışında yapılabilecek yöntem bilmiyorum yoktur sanırsam. Grafik ayarlarını yükseltmeye dene. @zclower hydra 3 yıl önce