Oyunlarda kasma sorunu nasıl çözülür?

oyunlardaki kasma sorununu nasıl çözebilirim  oyunlarım çok kasıyor ve takılıyor donma yasıyorum yardım edebilirmisiiz?

kullanici994177 kullanici994177 (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Oyunlarda kasma sorunu yaşıyorsan;

    • Bilgisayarının donanımı yetersiz kalıyordur. Örneğin Ram iyi performans için 8 GB gerekiyorsa sen 4GB Ram ile oynuyorsundur. Ya da ekran kartın yeterince güçlü değildir, işlemcin yetersiz kalıyordur.
    • Online oyun oynuyorsan, internet bağlantın yavaştır. Bağlantı sorunu yaşıyorsundur.
    • Bilgisayarında çok fazla program çalışıyordur. Dikkat et çalışıyordur yazıyorum. Yüklü olması önemli değil. Oyun esnasında açık olması önemli. Oyunlara başlamadan tüm pencereleri kapat. Antivirüs kullanıyorsan antivirüsü oyun moduna al ya da geçici olarak kapat.
    • Oyuna başlamadan açık olan tüm programları kapat.
    • Windows güncelleştirmelerini yüklediğinden emin ol.
    • Donanım Sürücülerinin güncel olduğundan emin ol.
    • Oyunun güncellemelerinin yüklü olduğundan emin ol.
    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

      oyun fps arttırma programları hızlandırma programları vs... hepsi tammemen ticari programlar yararı yok hatta zararı var donanımın kaldırdığı kadardır ama seninde bilgisayarın tozunu alman bakımını iyi yapman önemli bunlar bilgisayar hızında  en etkili faktörler ayrıca @murat abinin dediği şeyleri de yap fayda görürsün

      semm65 semm65 (85)