oyunlarda kasma ve ses olmaması ?

0

Merhaba;

bilgisayırm asus notebook ( i5,4gb ram ve 1 gb ekran kartı) fazla detay vermiyorum çünkü en kötü oyunlarda bile aynı sorun var ve bu sorun daha önce yoktu. örneğin CS 1.6 oyununda görüntü kasması ve ses yok ama onun haricinde yani oyun haricinde bilgisayarda kasma,ses sıkıntısı yok tıkır tıkır çalışıyor

guana guana (1)
4 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  0

  çok fazla oyunun varsa birazını sil derim. benim arkadaşa da öyle olmuştu bazı oyunları sildi düzeldi

  atavistic atavistic (7)
  4 yıl önce cevaplandı

   0

   Merhaba;

   Bilgisayarların geçişlerdeki problemi şöyle sıralanabilir.

   1.Hard disk kaynaklı

   Buna çözüm olarak Disk Temizleme Programları gösterilebilir.Önbelleklenen gereksiz dosyalar silinir.Diskte yer açılır.Ve oyunun Disk ile iletişime geçtiği alanlar rahatlar.Ayrıca diskten okuma hızlanacağı için kasma dediğiniz problem yaşanmaz..Clean Master / Advanced System Care programları örnek olabilir..

   2.Ekran kartı kaynaklı

   Yeni ve güncel oyunlar oynuyorsanız.Ekran kartınızı güncelleyin.Bilgisayarınızın oyun oynarken hangi ekran kartı kullandığına dikkat edin.Bunun için her oyunu açtığınızda eğer Grafik kartınız NVIDIA ise sağ tuşla NVIDIA ile çalıştır seçeneği mevcuttur.

   3.Isınma kaynaklı

   Bilgisayarınız çok ısınıyor olabilir.Bilgisayarınızın bulunduğu bölümde hava akışı iyi sağlanmalı fanlardaki tozlar kurum kaplamış olabilir.Fanlar temizlenmeli..

   4.İşlemci bakımı

   Bilgisayar işlemci gücünü verimli kullanamıyor olabilir.İşlemcinin termal macunu bitmiş kurumuş olabilir.

    

   5.Virüs ve zararlı yazılımlar

   Virüs ve zararlı yazılım bilgisayarınızda zaten varsa bunu bulmak zaman alır.Bunun en temiz yöntemi sağlam antivirüs programlarıdır.Malware dediğimiz zararlı yazılımları temizlemek için ComboFix tarzı programlar kullanılabilir.Virüslerde HardDisk 'e saldırır çok yoğun bir performans 'a maruz bırakır..

   mdora22 mdora22 (1)
   4 yıl önce cevaplandı

    üyelik gerektirir

    Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

    Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
    uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol