Oyunlarda No input Signal hatası

Merhabalar,

Windows 7 Ultimate kullanıyorum.Ekran kartı driverlar falan hepsi son sürüm.Call of Duty 5 i acmaya calısırken ekran no input signal hatası verip monitör kendini uyutuyor ama arkadan oyunun sesleri geliyor ama 10 saniye sonra pc kendini uyutuyor ve illa reset atarak bilgisayara erisebiliyorum.Bu hata sadece bir kaç eski oyunda oluyor ama yüksek oyunlarda böyle bir hatayla karsılasmıyorum.Ne yapmam gerekir ?

askerem123 askerem123 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    İlk zamanlardan berimi böyle yoksa sonraki bir problemmi?

    Eğer başından beri problem yaşanıyorsa problem olan oyunlarda yükleme sırasında veya sonrasında (oyun exe'sinde) windows XP uymluluk denendimi?

    Edit:

    Sen birde problemli oyunlar için ekran kartı özel ayarlarını gözden geçir (Oyunların içinde ayarlar varsa onlarıda değiştirerek denemeler yap) ve bu oyunlar için çözünürlüğü değiştirerek (düşürerek) denemeler yap.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      Yüksek kaliteli oyunları sıkıntısız yüksek perfomansta oynayabiliyorum far cry 4 olsun baska bir kaliteli oyun olsun ama gta vice city cod 5 gibi eski oyunlarda sıkıntı oluyor.Oyun çakma degildir steamden aldım.

      askerem123 askerem123 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Arkadaşın dediği bi uymluluk modunda dene o zaman xazxaz10 7 yıl önce

      Arkadaşın dediği bi uymluluk modunda dene o zaman

      xazxaz10 xazxaz10 (55)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Her türlü uyumluluk modunda denedim.Restart atmaktan bilgisayar bıktı :D.Sanırsam problem oyunun çözünürlüğünden dolayı yeni bir monitor alırsam düzelir gibi ama almadan olcak baska bir yol var mı ? askerem123 7 yıl önce
      • Uyumluluk tamam ama benim diğer sorularıma cevap vememişsin. Böyle olursa sana nasıl yardımcı olabiliriz? temmuz 7 yıl önce
      • Bu problemli oyunları hiç açamadınmı yoksa önceleri açılıyorduda sonradanmı problem oluştu? Eğer sonradan ise ne zamandan beri ve bozulması dönemlerinde PC'de/sistemde bir değişiklik yaptınmı ve eğer yaptıysan nasıl değişikliklerdi bunlar? Ben sormaya yerinmiyorum, sen problemini teferruatlı anlatmaya yeriniyorsun :( temmuz 7 yıl önce
      • En başından beri vardı yüklemede falan sıkıntı yok cünkü steam otomatik olarak kuruyor 1-2 kere de oyun onbellegi kontrolü yaptım.tahminimce monitor sorunlu ama baska yolu yok mu? askerem123 7 yıl önce
      • Mesajımın alt kısmına yeniden bak. temmuz 7 yıl önce
      • Şöyle olabilir steam dan oyun özelliklerine grip oyunu açmadan bak dikkat et orada 800x600 yada bunun gibi birşey olasması gerekiyor ona bır bakmanı öneririm.Resim atardım ama format attım yenı steam yok kusura bakma xazxaz10 7 yıl önce

      No input signal  mesajının anlamı kasadan video sinyali gelmiyor demektir. Oyun sırasında bunun olması PC'nin ağır yüke, strese dayanamıyor manasına gelir.  Muhtemelen kullandığın PSU (Power Supply / Güç Kaynağı)  yetersiz kalıyor olabilir.

      Oyun sırasında GPU fazla çalışıyor ( her oyunda farklı enerji çekme söz konusu olabilir), PSU'da buna yetişemiyor.

      Sistemde Overclock varsa bunu normale çevir. Yoksa daha güçlü bir PSU almanı öneririm. Daha önce benzer durumla karşılaştım ve tamamına yakını düşük, yetersiz PSU'dan kaynaklanıyordu.

      hakan hakan (15424)
      7 yıl önce cevaplandı

        nedeni güç kaynağının yetersizliği olabilir yada ekran kartına fazla yüklenirsen kendini güvenlik için kitleyebilir oyundaki aniden performansa yük bindiren faktörlere bak o anda güçte yeterli olmayabilir ekran kartının modeli oyun için yeterli değilse pek de zorlamaya gerek yok ama yeterli ise güç kaynağı olabilir güç kaynağının olmadığından emin isen yazılımsal bi  sorundur ekran kartı driverlarını silip yeniden yüklemeyi denersin oda olmazsa forma atmalısın.

        umuttt umuttt (207)