Oyunlarda pingimi nasil dusurecem ayrica fps nasil arttirabilirim?

Oyunlarda fazla ping aliyorum ve fps 10-50 arasi.

gamer12 gamer12 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Oyunlarda ping düşürmek için dikkat etmen gereken bir kaç şey var:

    İnternet hızının normal olduğunu, internet bağlantı sorunu yaşamadığnı varsayarak yazıyorum.

    1. Oyun oynarken arkaplanda online video, müzik oynatma.
    2. Oyun oynarken kesinlikle dosya indirme yapma, torrent filan kullanıyorsan bunları kapat.
    3. WiFi üzerinden internete bağlıysan ya modeme yaklaş ya da kablo kullan.
    4. Aynı interneti senden başka kullanan olmadığına emin ol. Sen oyun oynarken aynı internet üzerinden biri Youtube videosu izlerse sende ping oluşur.
    5. Windows Update yani Windows güncelleme servisinin çalışmadığından emin ol. Yine antivirüs kullanıyorsan onun da güncelleme yapmadığından emin ol.

    Sen oyun oynarken internetini kullanan her uygulama ve kişi senin bağlantından çalar. Bu durumda da yavaş internet yüksek ping anlamına gelir.

    FPS konusunda da bilgisayarının RAM, CPU,GPU gibi kaynaklarını tüketen bir uygulama var mı konu kontrol etmelisin Oyunu açtığında mutlaka arkaplanda açık olan diğer uygulamaları önceden kapat.

    hakan hakan (15424)
    1 yıl önce cevaplandı

      Oyunlarda bol keseden FPS arttırmanı sağlayacak hiçbir şey yok. Çünkü oyunu oynatan donanımdır. Donanımın ne kadar güçlüyse o kadar FPS alırsın. Ping içinde aynı şey geçerli. İnternetin ne kadar iyiyse, güçlüyse pingin o kadar düşük olur, sunucuya olan uzaklığına da bağlı.

      hydra hydra (3800)