Oyunlarda siyah ekran alma

Öncelikle merhaba bilgisayarı kullanırken herhangi bir şekilde siyah ekran almıyorum. Oyunlarda (league of legends,valorant,minecraft) gibi hangi oyuna girsem siyah ekran alıyorum. Siyah ekran aldıktan sonra da alt+tab yapamıyorum o yüzden bilgisayarı açma kapama tuşu ile kapatıyorum. Ekran kartı driver'ı en son sürümü yüklüdür. Windowsda vs. herhangi bir güncellemede en alt düzey yoktur. Windows 11 kullanıyorum ve en kısa sürede de yardımcı olursanız sevinirim.

adobasqan adobasqan (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ekran kartı nedir? Donanımsal arıza gibi geldi bana.

    hydra hydra (3802)
    1 yıl önce cevaplandı

    • 1650ti adobasqan 1 yıl önce
    • Windows 10 geçiş yapıp denemen lazım. Driver sürümlerini teker teker denemen lazım @adobasqan hydra 1 yıl önce
    • alakası bile yok kanka onla w11 geldiğinden beridir kullanıyorum şimdi oldu alakası yok adobasqan 1 yıl önce
    • ekran kartı bozuk o zaman ne diyim @adobasqan hydra 1 yıl önce

    Merhaba,

    Bence sorun optimizasyondan kaynaklanıyor.

    Burada açıklayıcı bir şekilde birçok çözüm anlatılmış. Bu çözümleri deneyin. Ek olarak benim tavsiyem sürücüleri kaldırıp yüklemeniz ve en son sürümde oyuna girdiğiniz gibi bir önceki sürümü yükleyip onunla da sorunu test edin. Ayrıca DirectX sürümünüzün de güncelliğini kontrol edin. Sorun çözülmezse hydra'nın da dediği gibi Windows 10'da da bir test yapın. Bunun sebebi Windows 11'in tam olarak optimizasyon sorunlarını giderememiş olması ve zaman zaman bugların oluşabilmesi.

    GÜNCELLEME

    Pc kullanılamaz hale gelmiş demiştiniz. Bu durumda sorun donanımsal. Ekran kartınızda yanma vb. bir sorun oluşmuş muhtemelen. Bu durumda ekran kartınızı değiştirmeniz gerekecektir. Ancak takdir edersiniz ki uzaktan kesin teşhis koymamız çok mümkün değil. Dediğim gibi sorun muhtemelen ekran kartında ancak işlemcide hiçbir sıkıntı olmadığını buradan teşhis edemem. Bunu için benim tavsiyem laptopu servise göndermeniz.

    xbedirhanx xbedirhanx (836)