Oyunumu daha akıcı oynamam için neyi yüklemem lazım

OpenGL , Dx9 , Dx11 , Vulkan hangisini daha iyi

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Pazardan sebze meyve seçer gibi böyle yükleme yapamazsın. Ekran kartın ve oynayacağın oyun ne gerektiriyorsa onu yüklersin.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    Bunlar birbiri ile kıyaslanacak şeyler değil. Oyun hangisine ihtiyaç duyuyorsa onu yüklemen gerekir.

    Bazı oyunlar Dx9 bazıları Dx11 ister. Bunlar gereksinimdir. Performans farkı yaratacak birbiri ile kıyaslanacak şeyler değil.

    Ayrıca oyun oynamanı hızlandıracak bir yazılım ya da program yok. Oyunlar zaten ihtiyacın olanları "sistem gereksinimleri" başlığı ile senden ister. Oyunu kurarken bunlar kurulur.  Sen bir program kurarak oyunu daha hızlı, akıcı oynayamazsın.

    murat murat (12492)