özel dosyalar.exe virüsü nasıl temizlenir?

özel dosyalar.exe virüsünü nasıl temizlerim? virüsün tam adını bilmiyorum ama her yerde özel dosyalar.exe diye dosyalar var.

Bilgisayarıma virüs bulaştı. Her klasörün içerisinde özel dosyalar.exe diye bir dosya var. Ayrıca klasörlerin içinde özel dosyalar.exe ve klasör .exe şekline dosyalar var. Antivirüs programı kurmaya çalıştım olmadı. Kurulmuyor. özel dosyalar.exe dosyalarını silmek istiyorum silinmiyor.

özel dosyalar.exe virüsünü nasıl temizlerim?

alivecan alivecan (337)
10 yıl önce sordu

    Toplam 9 Cevap

    özel dosyalar.exe virüsü nasıl temizlenir?

    Virüsü temizlemek için şu formülü deneyebilirsiniz.

    Önce temiz olduğundan emin olduğunuz bir USB beklek bulun Ve şu programları o usb belleğe kaydedin.

    RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?

    Combofix nedir? Combofix nasıl kullanılır? (Windows 8 kullanıyorsanız Combofix çalıştırmayın. Windows 7 ve öncesi içindir. Diğer adımları yapın)

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?

    1. Once Rkill programını çalıştırın. Rkill beklekte aktif olarak bulunan virüsleri durduracaktır.özel dosyalar.exe virüsünün çalışan kopyası varsa sonlandırılacaktır.
    2. Daha sonra bilgisayarı yeniden başlatmadan ComboFix'i çalıştırın. Combofix'in çalışması uzun sürebilir. Sabırla bekleyin. Virüslerin temizlenmesi için önemli bir aşamadır.
    3. Combofix işlemini bitirdiğinde son aşama Dr.Web ile bilgisayarınızı tam olarak tarayın. Dr.Web bilgisayarınıza kurulum gerektirmeyen bir antivirüs programınıdır.

    Dr.Web ile tarama bittiğinde artık virüs tamamen temizlenmiş olacaktır. Bilgisayrınıza şimdi Avast benzeri bir ücretsiz antivirüs kurarsanız çok iyi olur .

    özel dosyalar.exe virüsü gibi virüsler USB belleklere de bulaşır bu sebepten USB bellekleride virüs taramasından geçirin.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Doktor web varken Avast kullanılamıyor anda iki virüs yazılımı kurulamayacağı için birde flashdaki rkill silinince virüs yine geliyor tamamen kurtulma yolu yok mu? elifyzici 7 yıl önce
    • @elifyzici Dr. Web CureIT Avast ile birlikte çalışır. Dr. Web CureIT kurulum gerektirmeyen gerçek zamanlı koruması olmayan bir yazılım. Virüs tekrardan geliyorsa, USB bellek veya diğer harici disklerde de virüs var demektir. Onları da taramalısın. cemkara 7 yıl önce

    Arkadaşım dediklerini sırayla aı yaptım( Yalnız en son Dr WEb le bilgisayarı taratırken sürücüleri tek tek göstererek taratın 6-7 saat sürüyor ama tamamen virüsleri yok ediyor) virüsleri buldu parça pinçik edip tamamen  sildi ve bilgisayar tertemiz oldu. Allah senden razı olsun. Unutma, bundan sonra adamımsın

    fatsali fatsali (1)
    9 yıl önce cevaplandı

    • hahaha, çok sağol eksik olma :) cemkara 9 yıl önce

    Combofix i yönetici olarak çalıştırmalısın

    zuker zuker (1)
    8 yıl önce cevaplandı

      Arkadaşlar benimde başıma geldi ben çözdüm virüs flash tan user klasörüne ve start menüye kendini kopyalıyor her pc açıldığında özeldosyalar exe çalışıyor.Öncelik olarak dosyalarınız kaybolmuyor sadece sistem gizli klasörüne dönüşüyor onu klasör ayarlarından görünür yapıp bilgilerinizi pc atın daha sonra iyi bir anti virüsle (bende nod32 ve usb disk secure var) tarama yapıp virüsü silin daha sonrada flash diskinize format ata bilirsiniz

      cemcem99 cemcem99 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        ÇOK TEŞEKKÜRLER TERTEMİZ BİLGİSAYARIM VE USB BELLEKLERİM. EMEĞİNİZ VE BİLGİNİZİ PAYLAPTIĞINIZ İÇİN ÇOK SAĞOLUN.

        evren4 evren4 (1)
        8 yıl önce cevaplandı

          Formatlada giderile bilirmi yoksa bu yolmu tek çözüm ?

          kullanici216871 kullanici216871 (1)
          7 yıl önce cevaplandı

          • Formatla gider murat 7 yıl önce

          Bende de bu virüs vardı. Kendim sildim ama önce programı bozmak gerek. Bunun için denetim masası klasör seçeneklerinden gizli dosyaları görünür yapın. Sonra klasör seçenekleri görünüm altında 3. seçenekte bilinen dosya türleri için uzantıları gizle seçeneğini kaldırın. İsmindeki "özel dosyalar.exe" deki ".exe" yi silin. Programa çift tıklayın ve not defteri ile açın. Çıkan yazıların hepsini seçip silin. Görev yöneticisini açıp işlemler bölümünde "asb" ya da "özel dosyalar.exe" varsa işlemi sonlandırın. Sonra not defterine dönüp kaydedin ve kapatın. Şimdi program bozulduğundan rahatça silebilirsiniz. En fazla bikaç dakikanızı alır. Öyle fazladan program indirmenizede gerek yok.

          jjhh jjhh (1)
          7 yıl önce cevaplandı

            arkadaslar benim bilgisayarıma dosyalarım.exe diye bi şey bulaştı.bu yazılım dosyaları falan gizlemiyor sadece bilgisayar kapanırken kapatmaya zorla diyordu ve açık kalan program olarak gözüküyordu. ben pek umursamadım başlarda .sonradan hafıza kartımdan telefonuma bulaştı(samsung galaxy wonder).dosyalarıma giriyorum orada dosyalarım.exe diye bi dosya var siliyorum yeniden geliyor.şu anda hafıza kartımı hiç bi cihaz okumuyor hafıza kartının işi tamamıyla bitti. telefonumda çok farklı sayılmaz.sürekli olarak hata veriyor.işte şu uygulama başlatılamıyor falan diye ve ana ekranı bile çalıştırmıyor.twd başlatıcı açılamıyor diyor.yukarıda anlattıgınız şekilde bilgisayarımı temizledim.telefonu usb ile bağladım ve dr web ile tarattım yazılımı buldu ve temizledi.artık dosyalarım.exe diye bi dosya yok telefonda ama sorun hala daha devam ediyo.fabrika ayarlarına geri döndedim hala daha var google playı falan hiçbirini açmıyor hata veriyor ve aşırı hızlı şarj yiyiyor.hafıza kartıda çalışmıyor.lütfen biri bana yardım etsin.

            ebubekirr ebubekirr (1)
            7 yıl önce cevaplandı

              14-07-2020 tarihinde aynı sorun bende de vardı. Pc me taktığım flash bellekten özel dosya adında bir virüs bulaşmıştı. Çok uğraştım sorunu çözemedim ama unlocker uygulaması bu virüsü silebiliyor.

              Virüs elle ile silinemiyor ama bu programı kurup virüslü dosya üzerine sağ tıkladığınızda sil tuşu çalışıyor.

              https://unlocker.tr.uptodown.com/windows

              sufehr sufehr (1)