Özel JavaScript'e izin verilmiyor.

Google Search Console üzerinde AMP sayfalarını kontrol ettiğimde Hata / sorunlar bölümünde Özel JavaScript'e izin verilmiyor hatası görüyorum.

Özel JavaScript'e izin verilmiyor hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Özel JavaScript'e izin verilmiyor hatasının çözümü nedir?

    AMP sayfalarında HTML sayfalarda olduğu gibi Javascript kullanamazsınız. AMP sayfaları kendine has bir Javascript yapısı kullanır. Eğer sayfanızda sizin oluşturduğunuz Javascript kodları varda bu sayfa geçerli bir AMP sayfası olmaz. Bu yüzden Javascript kodlarını sayfadan kaldırmanız gerekir.

    AMP sayfasında bulunan tüm Javascript kodları sayfayı geçersiz kılar. Bu javascript satır içi yazılmış olsa dahi hataya sebep olur. Örneğin

    <a onclick='fonksiyon()'>link</a>

    gibi bir satıriçi Javascript kodu bile bu sayfanın hata vermesine sebep olur. Bu sebeptek JS kodlarını kaldırmanız gerekir. AMP sayfaları yapısı gereği olabildiğince hafif olmalıdır.

    alattin alattin (16984)