Paas fidye virüsü nasıl çözülür?

İyi günler. Dün bilgisayarıma paas virüsü bulaştı (offline) sitenizde bulunan bir çözümü uyguladım. Başarısız oldum. İlgilenirseniz sevinirim. Kolay gelsin.

Stopdjvu programının çıktısı bu;

Error: No key for New Variant offline ID: LQbDo3EfIVHxGuJOWRJdmxgY66rD6kiyqz4tzyt1
Notice: this ID appears be an offline ID, decryption MAY be possible in the future

Nasıl bir yol izlemeliyim?

ebucebel ebucebel (1)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .paas dosya uzantısı STOP Fidye virüsüne ait en son görülen uzantıdır. STOP fidye yazılımının şuan itibariyle bilinen bir çözümü yok.

     STOP Djvu varyantları o kadar çok ki bu konuda çözüme dair bir çalışma yapmak günden güne zorlaşıyor. Uzun süredir de  STOP Djvu  fidye yazılımının şifrelediği dosyaları çözmeye  yönelik de bir gelişme yok.

    Neler yapabileceğini şu yazımdan öğrenebilirsin: Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

    alattin alattin (16999)