Packard bell boot sorunu

Packard Bell bilgisayarımla hiç bir işletim sistemi diskini açamıyorum. usbiyle format atacağım rufus ile yükledim dosyaları ama yine olmadı. Hiç bir şekilde hdd dışında hiç bir diskl gözükmüyor.

Yardımcı nolursanız sevinirim :)

utkucabir utkucabir (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarın modeline göre açılış önceliğini ayarlayabildiğiniz bir tuş vardır.

    Bu tuş genelde F12 tuşudur. Bilgisayarı ilk açtığınızda F12 tuşuna bas-çek yaparsanız (sürekli şekilde)  açılış menüsünü yakalayabilirsiniz. Buradan açılış önceliği USB yaparsanız USB'den bilgisayarı açabilirsiniz.

    Bu şekilde çözemezseniz BIOS'a girerek açılış önceliğini değiştirmeniz lazım.

    USB açılışta görünmüyorsa, BIOS da Secure Boot gibi bir seçenek varsa onu kapatın.

    Yine bazı BIOS yazılımlarında USB boot için bir enable işlemi yapmak gerekebiliyor.  Mümkünse BIOS görüntülerini yüklerseniz yardımcı olabiliriz.

    Son olarak hazırladığınız USB disk başka bilgisayarda açılış sağlıyor mu bunu kontrol etmelisiniz.  Bazen hazırlanan USB diskler sorunlu olduklarında açılış gerçekleştirmezler.

    hakan hakan (15424)