PAGE FAULT IN NONPAGED AREA (watchdog.sys) ve VIDEO TDR FAILURE (atikmpag.sys) mavi ekran hatası

Arkadaşlar merhaba, bilgisayarım Hp pavillion G6 2303 ST
Dün akşam LoL oynarken birden ekran kitlendi skypda arkadaşlar vardı. Onlarla konuşmaya devam edebiliyordum ama görüntü dondu ALT-TAB yaptığımda ekran siyah oldu ve geri gelmedi ancak iletişime devam edebiliyordum skype'ta. Daha sonra güç tuşundan bilgisayarımı kapatıp tekrar açtığımda mavi ekran hatası verdi. Bende bilgisayarıma 0 Windows 8.1 Kurulumu yaptım ancak hala 2 farklı mavi ekran hatası vermekte. Bu hatalar ;

1-) PAGE FAULT IN NONPAGED AREA (watchdog.sys)
2-) VIDEO TDR FAILURE (atikmpag.sys)

Hatalarını vermeye başladı. Elimden geldiğince açıklamaya çalıştım umarım yardımcı olabilirsiniz.
İyi günler..

emreck emreck (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PAGE FAULT IN NONPAGED AREA (watchdog.sys) adlı mavi ekran hatası için PAGE_FAULT_IN_
    NONPAGED_AREA hatası
     sayfamızdan yararlanabilirsiniz.

    VIDEO TDR FAILURE (atikmpag.sys) hatası için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

    Öncelikli olarak işlemleri uygulamadan önce Display Driver Uninstaller programını kullanarak ekran kartı sürücünüzü kaldırın ve güncel sürücüyü internet üzerinden yükleyin. Display Driver Uninstaller programını yüklemek için Display Driver Uninstaller linkine tıklayabilirsiniz. Sorunun devam etmesi durumunda aşağıda yazmış olduğum VIDEO TDR FAILURE (atikmpag.sys) hatası çözümü adımlarını izleyebilirsiniz.

    VIDEO TDR FAILURE (atikmpag.sys) mavi ekran hatası çözümü

    1. VIDEO TDR FAILURE (atikmpag.sys) mavi ekran hatası çözümü için gerekli dosyayı aşağıdaki linke tıklayarak indirin.
      Tdr Manipulator v1.1
    2. İndirmiş olduğunuz TDR Manipulator uygulamasını çalıştırın.
    3. Uygulamayı çalıştırdıktan sonra karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir. "Default" butonuna basıp "Apply" butonuna basın ve ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
      TDR-Mavi-Ekran-Hatası-Uzmanim.Net

    Bu işlemlerin sonucunda VIDEO TDR FAILURE (atikmpag.sys) mavi ekran hatası sorununuz çözülecektir.

    NOT: Sorun hala devam ediyorsa, eski ve yeni sürücü deneme ile de sonuç alınmadı ise ekran kartınızı servise gönderin.

    brsozl brsozl (1961)