Page_Fault_In_Nonpaged_Area - Win10

Merhaba! Şimdiyse sıkıntım şu; Page_Fault_In_Nonpaged_Area hatasını bi ara düzeltmiştim ama Yandere Simulatör diye bir oyun indirmeye kalkıştım, şimdi yine hatayı vermeye başladı pis bilgisayar. Hayır anlamıyorum, Windows 8'den Windows 10'a geçtim ve Windows 8 kullanırken böyle bir sıkıntım yoktu. Acaba sistem mi Windows 10'u kaldırmadı? Arkadaşlar lütfen cevap verin! Birşey indirmeye kalkışınca hemen kendini kapatıyor uyuz! Ama hafızası neredeyse olduğu gibi duruyor! Of, kafam karisti! Şimdi yardımınızı istiyorum. Ne yapmalıyım?

smilerist smilerist (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Birşey indirirken nasıl kendisini kapatıyor? Kapanan download'mı (indirme sonamı eriyor) yoksa PC'mi kapanıyor. Daha açık yazmalısın.

    İlk olarak eğer Sistem Geri Yükleme açık ise PC'yi hata öncesi bir zamana geri almayı dene:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Problem düzelmezse;

    PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA hatası nasıl düzeltilir? (tıkla)

    Edit:

    RAM problemi olduğunu düşünmüyorum (Çünkü önceki işletim sistemi zamanında böyle bir problem yaşanmadığını söylüyorsun) ama yinede RAM'in, birden fazlaysa RAM'lerin fiili kontrollerini yapabilirsin. Birden çok ise RAM'lerin teker teker takılarak denenmesi veya RAM'i farklı slota takarak deneme gibi.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • temmuz bey benim sorumada yanıt verirmisiniz lütfen :( efsaneemrahylz 7 yıl önce
    • Sistem geri yüklemeyi denemek çok isterdim ama bir yandan da korkuyorum. Dosyalarım silinir mi? smilerist 7 yıl önce
    • Verdiğiniz linkteki herşeyi daha önce de denedim. Mesela herkes RAM'den kaynaklandığını düşünüyor ama Bellek testinden bilgisayarın RAM'i herhangi bir sorun algılanmadan geçti. Ee, bu sorun Ram'de değilse, ben yazılımsal olarak format ve sistem geri yükleme dışında herşeyi yaptıysam, nerede bu sorun? Kim bulabilir bunun çaresini? smilerist 7 yıl önce
    • Mesajımı editledim. temmuz 7 yıl önce