Palm Grip'den Claw Grip'e nasıl geçerim?

Oyunları ben palm grip şeklinde oynuyorum. Fakat Claw Grip'e geçiş yapmak istiyorum. Palm Grip'den Claw Grip'e nasıl geçerim?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Oyun oynayanlar için en ideal tutuş şekli #claw grip fakat normal PC kullanan neredeyse hemen hemen herkes #palm grip tutuş şekline sahiptir.

    Sana tavsiyem Youtube'de bulunan Claw Grip videolarını izle. Öncelikle tam olaran fare nasıl kavranıyor buradan öğrenebilirsin. Daha sonra bol bol pratik yap ve kendini bu tutuş şekline alıştır. Ayrıca piyasada Claw grip tutuş şekline uygun fareler mevcut bunlardan edin.

    Burada mouse tutuş şekilleri ile ilgili bir video var sana yardımcı olacaktır: https://www.youtube.com/watch?v=E2Jz3ffM64U

    hakan hakan (15424)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Bu tipleri ilk kez duyuyorum. Bir şey daha öğrendik @ahmet5847 @hakan sayenizde :). Oyun oynayanlarda claw grip daha performans lı mı çalışıyor, gerçekten ilginç geliyor şimdi, ama alışınca görmek lazım tabiki. Ayrıca şimdi baktım ve tutuş şeklimin palm grip olduğunu gördüm :) ismailsarp 6 yıl önce
    • @hakan hocam ben ingilizce yok denecek kadar az birde claw a alıştım sayılır claw palm arası birşeydeyim sıkıntı şu tam olarak pençe yapamıyorum sorum şu hiç böyle geçen birisini tanıyormusunuz peki kolmu yoksa bilek mi daha iyi ? çok yazdım kusura bakma :D ahmet5847 6 yıl önce
    • @ismailsarp ben de pek anlamam oyundan soruyu görünce araştırdım :) @ahmet5847 hiç kimse doğrudan claw grip ile başlamaz. Çünkü bu tutuş şekli oldukça zorlayıcı bir tutuş şekli. Herkes senin gibi sonradan geçiyor. Oyunu daha iyi nasıl oynarım, nasıl daha hızlı fareyi hareket ettiririm sorularının cevabı olarak claw grip ortaya çıkıyor. Dediğim gibi sihirli bir yöntem yok. Oyunları böyle başta zorlana zorlana oynarsın sonra alışırsın. Birden olacak bir şey değil. Bol bol pratik yapacaksın. hakan 6 yıl önce
    • cevabın için saol . claw palm arası sürükleniyorum pratik derken tam anlamıyla pençeyle oynamayamı çalışıcam şu an mesela kendimi zorlamam lazım palm dönmek için o derece otomatik claw tam claw deil palm arası bişey: D ahmet5847 6 yıl önce
    • @ahmet5847 evet zorlayacaksın ki elin pençeye alışsın yoksa öteki türlü arada kalırsın bu sefer performansın daha da azalır hakan 6 yıl önce