Parça değişimi sonrası ekrana görüntü gelmiyor, ne yapmalıyım?

Bilgisayarımın eski parçalarını satıp yenilerini aldım ( Ekran kartı hariç ) ve bugün bütün parçaları tamamladım, kendim kurdum her şeyi. Fakat bilgisayarı çalıştırdığımda ekrana görüntü gelmiyor ancak işlemci fanı, RAM falan çalışıyor. Anakartın CPU Işığı yanıyor. Neyden kaynaklanıyor olabilir? Nasıl çözebilirim?

  • Anakart: MSİ B450 Tomahavk Max
  • İşlemci: Ryzen 5 3500x
  • RAM: Adata XPG D41
storm16 storm16 (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İşlemcinin pinlerini kontrol et, yamuk var mı yok mu. Ekran kartı ile monitör arasındaki kabloyu kontrol et. Sistemi uzay montaj olarak tekrar montajını yapın. Muhtemelen işlemcinin pinlerini yamulttun. Sistem özelliklerini düzgünce belirtir misin? Hangi parçaları kullanıyordun, ne ile değiştirdin?

    hydra hydra (3800)