partition basic data guid hatası

C diskimi bölmek istiyorum ama olmuyor. Çözümü bilen varsa yardımcı olur musunuz?

kullanici114177 kullanici114177 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    78 GB Disk bölümünün nesini, neresini böleceksin?! Üstelik işletim sistemi bölümü bu bölüm ve bu haliyle sadece 65 GB kullanılabilir alan mevcut (Ayrıca ve zaten bu kullanım alanının tamamınıda kullanamazsın. Bir sistemin ve sabit diskin düzgün çalışabilmesi için prensip olarak disk bölümlerinin en fazla %85'lik bölümleri kullanılmalı, geri kalan bölümleri boş tutulmalıdır.).

    Bırak, hiç uğraşma, aynı şekilde kalsın. Yoksa sonra pişman olur ve başına olmadık işler açabilirsin.

    Edit:

    Eğer buna rağmen C: disk bölümünü yeniden bölümlemek istersen MiniTool Partition Free (tıkla) programını kullanmayı deneyebilirsin.

    Ve alt linkteki bilgilerden faydalanabilirsin:

    GPT Biçimli Seçilen Disk Partition Basic Data Guid Türünde Hatası (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Format atınca disk verilrini silmen lazım eski windows.old en gelliyor olabilir ben format atınca o sorun kalktı...

      krsn krsn (233)