Patatesin Wi-Fi sinyallerini çekip yansıtabildiğini biliyormusunuz? :)

Patatesin Wi-Fi sinyallerini çekip yansıtabildiğini biliyormusunuz?

Bu bir "Çözüm paylaş" konusu ve mesajı olmaktan daha çok bir "bayram" mesajıdır; bir bakıma eğlenceliktir. Herhalde bayram münasebetiyle hoş görürsünüz. Ayrıca bellimi olur, işinize yarayabilirde. Olmazsa pişirir, yersiniz canım :))

temmuz temmuz (12505)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Patatesler içerdiği su ve kimyasallar dolayısıyla, Wi-Fi sinyallerini çekip yansıtabilir.

    Evet, patates ve wi-fi kelimeleri aynı cümlede ilginç bir başlık gibi görünüyor olabilir ama bu gerçeği öğrenmeniz şart!

    Dünyadaki uçak üreten firmalardan biri olan Boeing uçaklarda test amaçlı olarak patates kullanmaktadır.

    Patates test amaçlı kullanılma nedeni, wifi sinyallerinin uçağın elektronik navigasyon ve komünikasyon sistemlerine verdiği zararı test etmek amaçlı kullanıldığıdır.

    Bunun nedenine gelince patateslerde aynı insan vücudu gibi wifi sinyallerine tepki verdiği ve sinyalleri emmesidir. İşte tam da bu nedenle uçaklarda sinyal testlerinde boeing şirketi insan yerine, patates kullanmasıdır.

                                                                                                  xxx

    Posta Gazetesi WEB sayfasında rastladım, hoşuma gitti ve sizinle paylaşmak istedim :)

    Edit:

    Efsane mi Gerçek mi? - Modem Antenine Patates Takarsak İnternet Hızlanır mı? video (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @temmuz Peki abi bunu Wi-Fi sinyallerini güçlendirmek için modeme takabiliyormuyuz? :) toprak34 6 yıl önce
    • :)) @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Yarın bir çuval patates alıp bilgisayarın yanına bırakıcam Bakayım ne kadar güçlendiriyor :D ses1842 6 yıl önce

    -2

    Vaay be  (lütfen profilimden soruma cevap verin!!!)

    megarda megarda (-2)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Mesajımın altına bir video linki ilave ettim @toprak34 ve @megarda,oraya bakın :)) temmuz 6 yıl önce
    • Mesajlarını küçük harflerle yazmalısın. Böylesi hem çirkin hemde internette büyük harflerle mesajlaşmak bağırarak konuşmak gibi algılanır. Bağırmanın hiç alemi yok :) temmuz 6 yıl önce
    • Ben düzelttim. Bundan sonra bu hususlara dikkat edersin :) temmuz 6 yıl önce