Paypal kapanıyor mu?

Paypal'den bu sabah bir email aldım. Benim gibi pek çok paypal kullanıcısını etkileyecek bir durum bu sanırım. Paypal hesabındaki bakiyenizi transfer edin gibi bazı cümleler vardı.

Paypal Türkiye'de çok kullanılıyordu neden böyle bir karar aldı bilen var mı?

mavibilgisayar mavibilgisayar (562)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Paypal kapanmıyor ama Türkiye'deki faliyetlerini sonlandırıyor.  Yani artık Paypal kullanamayacağız. Türkiye'de bulunan bankalara para taransferi mümkün olmayacak.

    Paypal daha önce Türkiye'de işlem yapabilmek için BDDK'ya başvurmuştu.  BDDK Paypal'e onay vermedi.

    İlgili yasada Paypal işlemlerinin Türkiye'de konumlu sunucular üzerinde yapılması gerektiği gibi maddeler var. Sanırım PayPal bu işleme yanaşmadığı için Türkiye'deki hizmetini sonlandırıyor.

    Paypal hesaplarınızdaki paraları biran önce çekmelisiniz.

    cemkara cemkara (4215)