Pc Açılırken 1 kez Reset atıyor

Başlıkta belirttiğim gibi pc açılırken windows logosu ve altında dönen işlem yapılıyor animasyonunun olduğu ekrandan sonra 1 kez restart edip açılıyor ... Açılmasında bir sorun yok , açıldıktan sonra bir problem yok ... ( Belki açılış ekranı normalden ağır geliyor emin değilim ) ... Bilgisayarı kullanırken bir sorun yok ... Oyun , program vs . Ama kapanıp tekrar açtığımda standart bir düzen tutturmuş gibi 1 kez resetledikten sonra açılıyor ... bir kaç kez değil , hep aynı yerde ve hep 1 kez ... Nedenini bilmiyorum ... Daha önce yoktu yeni farkettim ... İşlemci i7 960 , 8 gb ram , işlemci soğutucusu corsair h80gt , ekran kartı ( bir kaç ay önce değiştirildi ama değiştirildiğinde böyle bir sorun yoktu : gtx 1060 asus ) , psu gayet yeterrli : 1200W ... Anakart Asus Sabertooth X58 ...

ongun ongun (90)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Cevap gelene kadar Pc düzeldi zaten :)

    Ben hala merak ediyorum ama niye böyle yaptığını  , ve ne oldu da düzeldi

    ongun ongun (90)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bu tür reset hatalarının genel de iki temel sebebi var:

      1. Ram sorunu
      2. Statik elektrik, ya da topraklama kaynaklı sorun

      Bilgisayarın RAM'inde sorun varsa arada resetleme türü sorunlar ortaya çıkabilir.  Diğer neden ise elektrik kaynaklı. Örneğin kötü bir elektrik hatttın varsa yani topraklaması vs kötüyse (PSU da sorun olmadığını varsayıyorum) bu tür sorunlar ortaya çıkabilir.  Sende sürekli aynı yerde bu hatanın olması ilginç bir durum.

      Tüm bunları yazarken sürücülerin ve işletim sisteminin güncel olduğunu varsayıyorum.

      murat murat (12492)