PC Açılırken mavi ekranda "CRITICAL_PROCESS_DIED" hatası

Merhaba;

Bir arkadaşım okuldan geldiğinde bu hatayı almış. Sonra bilgisayarı sıfırla demiş ve dışarı çıkmış. Eve geldiğinde ufak bi mavi ekran varmış ve ingilizce birşeyler yazıyormuş evet ve hayır butonu varmış oda evet butonuna basmış. Şimdi PC açılmıyor açılırken bu hatayı veriyor. Açılırken Shift+F8 'e basılı tutuyoruz açılmıyor. Veya F8'e. Güvenli moda dahi girmiyor yani. Ne yapabiliriz?
İşletim sistemi: Windows 10
PC Markası: Lenovo

toprak34 toprak34 (2026)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İlgili tuşlara basarak Güvenli Mod'a veya başlangıç onarım seçeneklerine ulaşılamıyorsa bir kurulum medyası (USB/CD) yardımıyla bu onarım seçeneklerini deneyebilirsin arkadaşınla beraber.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @farurhenho Arkadaşım başka bir şehirde yani canlı olarak deneyemeyiz. Bir ara aynı sınıftaydık ama taşındılar. USB/CD'ye Windows 10 iso sunu atacak değil mi? toprak34 6 yıl önce
    • Evet. Bilgisayarında Windows 10'un hangi sürümü varsa onu indirmeli (böylece orijinal lisansını kaybetmemiş olur) @toprak34 omercik 6 yıl önce
    • @farurhenho Nereden indirebiliriz? İnternetten mi? toprak34 6 yıl önce
    • @temmuz hocam bazen sana kızıyor ama hak vermiyor değilim. Bu sorunun cevabını gerçekten bilmiyor musun? "windows 10 iso" terimini arattığın takdirde gerekli indirme bağlantısı karşına gelir. @toprak34 omercik 6 yıl önce
    • @farurhenho ". Bilgisayarında Windows 10'un hangi sürümü varsa onu indirmeli" Bu cümle biraz kafamı karıştırdı. toprak34 6 yıl önce
    • @farurhenho Evinde windows 10 CD'si varmış. Bende şimdi öğrendim. Takınca ne yapacağız? toprak34 6 yıl önce
    • Ben format atacak sandım. Windows 10 indirip ISO dosyasını bir USB veya CD'ye yazdırsın, daha sonra bilgisayarını ondan boot ederek başlangıç onarım seçeneklerinden birini denesin. Yapması gereken bu sonuç olarak. @toprak34 omercik 6 yıl önce
    • @farurhenho Kusura bakma abi gece gece ama hiç bu işlerle uğraşmadım. Nasıl boot edebiliriz? uzmanim.net'te böyle bir konu bulamadım toprak34 6 yıl önce
    • Lenovo boot tuşu F12 diye hatırlıyorum. İlk önce bilgisayarının CD girişine CD'yi taksın. Daha sonra F12'ye elini basılı tutup aynı anda bilgisayarı açsın. Gelen listeden CD'sini seçsin ve biraz bekleyince karşısına kurulum ekranı gelecek. Buradan Şimdi Yükle değil de alttaki onarım bölümüne giderek gelişmiş onarım seçeneklerine ulaşır. Tercihen sıfırlama yapabilir veya sistem geri yükleme yapabilir. @toprak34 omercik 6 yıl önce