PC açılırken siyah ekranda bekliyor

Merhaba, bilgisayarım açıyorum, hez zamanki gibi bilgisayarın markası geliyor ve açılmaya başlıyor ancak ondan sonra beni 1-2 dakika SİYAH EKRANDA bekletiyor. Beklettikten sonra parola ekranı felan geliyor. Ayrıca masaüstündeki uygulamalarda klasörün içinde. Siyah ekranın bir çözümü varmıdır varsa lütfen cevabını en kısa sürede iletirseniz mutlu olurum :)

mehmetkaan mehmetkaan (11)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer bilgisayarınızda SSD yoksa açılırken biraz siyah ekranda bekleyebilir. Mekanik harddiskler de açılışta böyle olabilir.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Yanii bir çözümü varmıdır? mehmetkaan 6 yıl önce
    • Şöyle söyliyim, masaüstünde devasa boyutlarda dosya ve klasörleriniz varsa onları başka bir yere taşıyın. Bilgisayarın performansını çok etkilemese de açılışını etkileyebilir. Bir de CCleaner ile genel bi temizlik yapın. omercik 6 yıl önce
    • Ama bilgisayarın açılışında öyle uçuk kaçık bir fark olmaz. @mehmetkaan omercik 6 yıl önce
    • Dediklerinin hepsini daha önce yapmıştım ama sonuç aynı olsun yinede teşekkürler :) mehmetkaan 6 yıl önce