Pc açılışta "BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart" "Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL" hatası

Pc   başlarken böyle bir hata alıyorum  sistem  bios ayarlarınadan sistem geri yükleme yaptım fakat  sorun devam ediyor"BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart"Bootmgr eksik Yeniden başlat: CTRL+ALT+DEL" hatası  va çözümü bilen arkadaşlardan

emir38 emir38 (-4995)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart hatasının sebebi Windows 7 açılış dosyalarının ve book sektörünün zarar görmüş olmasıdır. Bu linkte detaylı bir çözüm var: bootmgr is missing Windows 7 DVD yani kurulum diskinine ihtiyacınız var.

    Özellikle çözümde anlatılan şu işlemleri yapmalısınız:

    BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart hatasının çözümü için şunları yapmalısınız:

    1. Bilgisayarınıza Windows 7 yükleme diskini disk sürücüsüne yerleştirin ve ardından bilgisayarı başlatın.
    2. CD veya DVD'den önyükleme için herhangi bir tuşa basın iletisi göründüğünde bir tuşa basın.
    3. Dili, saati ve para birimini, klavyeyi veya giriş yöntemini seçin ve sonra İleri'yi tıklatın.
    4. Bilgisayarınızı onarın'ı tıklatın.
    5. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Windows'un yüklü olduğu sürücüyü seçin ve İleri'yi tıklatın.
    6. Sistem Kurtarma Seçenekleri iletişim kutusunda Komut istemini tıklatın.
    7. Windows 7 Siyah Komut istemi ekranında C:\ yazın ve enter tuşuna basın. Csürücüsü Windows Vista / Windows 7 işletim sisteminin kurulu olduğu sürücüyü temsil eder.
    8. Windows 7 siyah Komut istemi ekranında  Cd boot yazın ve enter tuşuna basın.
    9. Windows Vista, Windows 7 siyah Komut istemi ekranında Bootrec /FixMbr yazın ve entertuşuna basın.
    10.  Windows 7 siyah Komut istemi ekranında Bootrec /FixBoot yazın ve entertuşuna basın.
    11.  Windows 7 siyah Komut istemi ekranında Bootrec /RebuildBcd yazın ve enter tuşuna basın.
    12. Son olarak disk sorunlarını gidermek için Chkdsk /R yazın ve enter tuşuna basın.
    13. Yukarıdaki komutları çalıştırdıktan sonra C:\ sürücüsünde Exit yazın ve enter tuşuna basın. Komut istemi ekranının kapatın. Bilgisayarı yeniden başlatın.

    Daha önce karşılaştığım tüm BOOTMGR is missing Press Ctrl Alt Del to restart hatalarını bu şekilde çözdüm. Size de faydası olacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      Windows kurulum DVD'si ile başlatarak dil seçiminden sonra başlangıç onarımı seçeneğinden boot problemini giderebilirsin.

      Eğer burada bir aksilik olursa, bu defa gelişmiş seçenekler, komut istemcisini seçerek oradan aşağıdaki komutları girip ve enterleyip çözüm yoluna gidersin:

      • cd boot
      • bootrec /FixMbr
      • bootrec /FixBoot
      • bootrec / RebuildBcd                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   İşlemi tamamladıktan sonra Komut İstemcisi’ni kapatır ve bilgisayarını yeniden başlatırsın.
      temmuz temmuz (12505)
      9 yıl önce cevaplandı

      • deneyim bu tarifinizi emir38 9 yıl önce
      • Kolay gelsin. temmuz 9 yıl önce