Please enter Setup to recover BIOS settings

Actigim zaman bu ekran gelip kaliyor ama resim ekleyemiyorum. Şöyle  anlatiyim siyah bi ekran en alta f1 setup yaziyor onun altinda f2 load defauld... devam ediyor

Please enter Setup to recover BIOS settings
Press F1 to Run Setup
Press F2 to load default values and continue

erkan12 erkan12 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    O ekranda yazan mesaj bizim için önemli. O ekranda yazan hata mesajını bize iletmen lazım, üşenmedan yazarsan hızlıca yardımcı oluruz.

    Düzenleme:

    Bir şekilde BIOS ayarların sıfırlanmış. Bilgisayar USB takılı olan disk vb varsa çıkart. Sonra F2 tuşuna bas.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Kardrs face ni ver ordan foto atyim erkan12 7 yıl önce
    • hizliresim gibi bir yere resmi yükle buraya linkini at hakan 7 yıl önce
    • @alattin şu resim yükleme işine bir el atsan hoş olur. Vatandaş muzdarip hakan 7 yıl önce
    • Kardes valla yukleyemiyom face adrrsini ver hemen gonderirim erkan12 7 yıl önce
    • @hakan http://hizliresim.com/vbA2r4 link buymuş hakan abi toprak34 7 yıl önce
    • @hakan hocam bıos yapılandırma istiyor sankiöyle anladım candan 7 yıl önce
    • @erkan12 önce power tuşuna basın basılı tutun sonrada f 2 ile bios ekranı açılacaktır candan 7 yıl önce
    • Olmadi @candan 7 erkan12 7 yıl önce
    • @candan öyle görünüyor. Ama Bilgisayara bağlı usb disk varsa ondan açmayı da deniyor olabilir. USB diskleri çıkartmak lazım hakan 7 yıl önce
    • Paylaştığı resimde bir USB depolama aygıtının takılı olduğu bilgisi görülüyor @hakan temmuz 7 yıl önce
    • Evet fark ettim @temmuz o yüzden cevabımda USB diskleri çıkart yazdım hakan 7 yıl önce

    F2'ye bas ve devam et. Açılması lazım. Eğer açılmazsa yine buraya yazrsın.

    Edit:

    Kasayı aç BIOS pilini çıkar biraz bekle, sonra tekrar tak ve PC'yi açmayı yine dene. Bu arada USB'lerde ve CD/DVD sürücüde herhangi bir medya ve/veya cihaz takılı olmasın (Varsa boşalt).

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • F2 ye basiyom donup kaliyo erkan12 7 yıl önce
    • @hakan belirtmiş, o şekilde.. @erkan12 temmuz 7 yıl önce
    • @erkan12 başka bi cihaz ile (android, ios, windows vb.) fotoğrafını çekip hizliresim vb. sitelere yükle ve buraya linkini at. Fotoğrafsız yardımcı olamayız. toprak34 7 yıl önce
    • http://hizliresim.com/vbA2r4 erkan12 7 yıl önce
    • Linki attim erkan12 7 yıl önce
    • @toprak34 erkan12 7 yıl önce
    • @erkan12 teşekkürler erkan @temmuz http://hizliresim.com/vbA2r4 link bu toprak34 7 yıl önce
    • Mesajımın alt kısmına yeniden bak @erkan12 temmuz 7 yıl önce
    • Yoq abi @temmuz erkan12 7 yıl önce
    • Bu ne tembellik öyle? Ne "Yoq"? @erkan12 temmuz 7 yıl önce
    • Birincisi paylaştığın resimde PC'de bir USB disk takılı görülüyor. İkincisi pili çıkar ve tak dedik sen cevap olarak sadece "Yoq" dedin. Daha dikkatli ve daha hassas olmalısın :( @erkan12 temmuz 7 yıl önce
    • Kusura bakma abi pli cikarip taktim o atigim resim artik gelmiyo direkmenn guvenli mod ve normal olarak badlat diyor bastigim zaman bu ekran cikiyor http://i.hizliresim.com/yEJORN.jpg erkan12 7 yıl önce
    • @temmuz erkan12 7 yıl önce
    • Güvenli Mod ile başlatmayı dene. Eğer başlatılamazsa son paylaştığın resimdeki üç maddeyi uygula (Eğer Güvenli Modda açılırsa haber verirsin, ne yapmak gerektiğini söyleriz. Veya oradan sistem geri yüklemesi yaparak düzeltebilirsin) @erkan12 temmuz 7 yıl önce
    • Abi peki bu 1 maddeyi nasil yapcam yuklrme diski nerde @temmuz erkan12 7 yıl önce
    • Yükleme diski PC'ye yüklediğin işletim sisteminin, yani windowsun yükleme medyasıdır (DVD, flash bellek vb) @erkan12 temmuz 7 yıl önce

    Sanırım senden BIOS ayarlarını kurmanı istiyor. Ben bu işlerden pek anlamam ama anladığım kadarıyla yardımcı olayım. Hiç F1 yapıp devam etmeyi denedinmi?

    Bir şey olursa yorumlara yaz @erkan12

    toprak34 toprak34 (2026)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Ewet bios sesting de yaziyor f1 bastim hic bisey olmafi erkan12 7 yıl önce