Pc başlangıcında American Megatrends logosu ve açıklamalar gözükmüyor ve BIOS menüsüne giremiyorum

Merhaba.Pc başlangıçta American Megatrends yazısı çıkarak başlıyordu.Ben de bios ayarları ile oynamıştım bir zamanlar.O günden beri bu American Megatrends yazısı çıkmıyor onun yerine büyük bir CASPER yazısı çıkıyor ve hiçbir bilgi yazmıyor biosa vb. nasıl gireceğim hiç yazmıyor.Aynı zamanda BİOS menüsüne hangi tuşa bassam giremiyorum.Yalnızca cmos menüsü açılıyor.Bu durumu nasıl düzeltirim? Şimdiden teşekkürler.

bkassassın bkassassın (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Eğer becerebilirsen bilgisayarın kasasını/kapağını aç ve BIOS pilini dikkatli bir şekilde çıkarttıktan sonra birkaç dakika bekleyerek yeniden yerine tak.

    Bunları yapabilirsen problem düzelecektir şeklinde düşünüyorum. Kolay gelsin.

    temmuz temmuz (12505)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Dediğinizi yapmıştım 2 seçenek çıkıyor ya default ayarlara dön diyor ya da kendiniz ayarlayın(setup) diyor.Default a dönünce yine aynı oluyor BIOS a giremiyorum.Yalnız Cmos açılıyor ve kocaman CASPER yazısı görünüyor.Eskiden American Megatrends yazısı ile başlıyordu ve bios a girebiliyordum.Bios a hangi tuşla girileceği falan her şey yazıyordu.Bu arada setup ta cmos a gidiyor.Oradan ne yaparak bu durumu düzeltirim.DEL e basınca American Megatrends bazen çıkıyor sonra cmos a yönlendiriyor.Yardım edin lütfen bkassassın 8 yıl önce
    • TMM DÜZELTTİM.CMOS MENUSUNDEN BOOT MENUSUNDE LOGO SEÇİLİYDİ ONU DEĞİŞİTİRNCE DÜZELDİ.GENE DE SAOL bkassassın 8 yıl önce
    • Sende sağol, geçmiş olsun. :) temmuz 8 yıl önce

    Dediğinizi yapmıştım 2 seçenek çıkıyor ya default ayarlara dön diyor ya da kendiniz ayarlayın(setup) diyor.Default a dönünce yine aynı oluyor BIOS a giremiyorum.Yalnız Cmos açılıyor ve kocaman CASPER yazısı görünüyor.Eskiden American Megatrends yazısı ile başlıyordu ve bios a girebiliyordum.Bios a hangi tuşla girileceği falan her şey yazıyordu.Bu arada setup ta cmos a gidiyor.Oradan ne yaparak bu durumu düzeltirim.DEL e basınca American Megatrends bazen çıkıyor sonra cmos a yönlendiriyor.Yardım edin lütfen

    bkassassın bkassassın (1)