PC'de 2 çift ekran açınca fare donuyor

öncelikle herkese merhaba sistemim gıgabayt g 41mts2pt 775 pin anakart işlemcim ıntel xeon5460 771 pin 8 gb 1333 mhz ram   Gpu oem rx 460 2 gb 64 bit idi sanırım sorun olan şu tek monitör de iken öğle vakti pencereden çok güneş ışığı alıyor lcd ekran sanırım sıcaklıktan olsa gerek ki bazen ekran 2 sn gidip geliyor fakat akşam saati hava da serin ama 2 monitöre geçiş yapınca mause donuyor ve önceden yapmıyordu bunu  birde sürekli f5 yapınca ekran gidip gelmeye başladı bu da daha önce olmuyordu ekran kartınıda 7 ay önce sıfır aldım ve donma sorunu nu işlemcinin termal macununun kurumuş olabilme ihtimaline karşı söküp temizleyip yeniledim ama sonuç aynı ve bu sorun neden hala çözebilmiş değilim format atmayı düşünüyorum vericeğiniz değerli bilgiler için çok teşekkür ederim iyi günler

abdullahberber1 abdullahberber1 (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Ekran Kartında arıza oluşmuş olabilir ister 1 aylık ekran kartı olsun arıza çıkarma ihtimali'de vardır.

    infinity infinity (402)
    4 yıl önce cevaplandı

      ekran kartındaki termal macunun işlevini yitirmesi de buna sebeb olabilirmi acaba ekran kartını alalı yaklaşık 7 ay oldu

      bilginiz için tekrardan teşekkürler

      abdullahberber1 abdullahberber1 (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • ekran kartının termal macununu 15 dk önce değiştirdim ve sonuç başarılı donma kasma vb. yapmıyor artık benim gibi sorun yaşayan arkadaşlar için de termal macununu değiştirmesini tavsiye ederim abdullahberber1 4 yıl önce
      • Kalitesiz termal macunlarda böyle yapabilir macunun kalitelisini alın derim infinity 4 yıl önce