PC'de 2 tane hard disk olursa sorun olur mu?

Merhaba bende pc var ona 2 hard disk kurmak istiyorum. Biri uzerinde var digerin de 250 gd hard diskim var onu kurmak istiyorum. 1 hdd beni odemiyor eger 1 pc de 2 hdd olursa sorun olurmu? pc ve ya ram?

proqram proqram (-7)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarda 2 tane HDD olursa sorun olmaz. Yapma imkanın varsa bilgisayarın buna izin veriyorsa yapabilirsin.

    omercik omercik (9418)
    4 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarda 2 tane HDD olmasında sorun olmaz. Hatta 4 HDD bile takabilirsin. Diskler birincil, ikincil disk diye otomatik ayrılır. C, D,E gibi sürücü harfi atanır. Bunları rahatlıkla kullanırsın.

      Ama daha önce hiç HDD takmadıysan bilen birinden yardım al. Kendin yapma. çünkü master, slave gibi ayarları yapman gerekebilir. Eğer bu ayarlar hatalı ise disklerin ikiside bilgisayar tarafından tanınmayabilir. Bu da bilgisayarın açılmamasına sebep olur. Bilen biri şart yani.

      hakan hakan (15394)