PC'de kulaklıktan Stereo ses alamama sorunu

Merhaba yeni masaüstü sistem topladım fakat şöyle bir sorunum var taktığım kulaklıkta gelen seste sağ sol ayrımı olmuyor sesler 2 tarafa aynı anda geliyor csgo pubg gibi oyunlarda ses kasamıyorum (Kulaklık laptopta sorunsuz çalışıyor)

Sürücüleri yükledim realtekten sına diyorum sesi sağ sol aynı anda veriyor

bersis bersis (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kayıttan yürütme aygıtlarında/ses ayarlarında "Stereo" ses seçili ve aktifmi?

    Kulaklık jack'ı yuvasına tam düzgün (oturmuş bir şekilde) takılımı?

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Stereo seçili sına diyince yine iki taraftan aynı anda ses veriyor fakat kayıttan yürüt kısmında kulaklık olarak değil hoparlör olarak gözüküyor ve gelişmiş kısmında kanal yazmıyo sadece bit ve frekans değeri var

      Ürünü bugün asus modeliyle değiştirdim fakat yine aynı sorun geriye iki seçenek kaldı ya windows ya da üst düzey bir kulaklık

      bersis bersis (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Ses kartı sürücüsünü kaldır ve yeniden yükle istersen. Birde öyle dene bakalım. temmuz 6 yıl önce
      • Fakat kayıttan yürüt kısmında hem hoparlör, hemde -kulaklık takılı olduğu zamanlarda- kulaklık görülmeli. Eğer kulaklık görülmüyorsa sendeki ses sistem yazılımı (sürücü) kulaklığı kulaklık olarak algılamıyor olabilir. Kulaklıktan ses alınabilmesi ise sanki sistemde paralel ikinci bir hoparlör sistemi gibi oluyor. Ama bu elbette normali ve olması gerekeni değil. Hoparlör ve kulaklık ayrı ayrı algılanmalı. Acaba hoparlör ses sistemi ve kulaklık için yanlış bağlantı portları ve/veya jack'larmı kullanıyorsun? Bunlarıda gözden geçirmeli gerekirse bağlantıları değiştirerek yeniden denemelisin. temmuz 6 yıl önce