PC deki tüm diskleri sildim çözümü varmı?

Merhabalar, benim laptop PCm açılmamak üzere donuyordu ve PC boştu sadece 1 oyun vardı birkaç defa formatladim fakat bı sure sonra yine aynı oluyordu bende internetten bakarak komutla format atmaya çalıştım 2 tane disk vardı ben garanti olsun diye 2 diskide ayrı ayrı temizledim amacım PC yi komple baştan kurmaktı USB ile şuan açtığımda checking media diyor ve hata veriyor mavi ayar menüsü de açılmıyor.PC ye ne olmuş olabilir? çözülebilir bi durum mu? Ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkürler...

mert1905 mert1905 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Check Media Fail Hatasının Çözümü için BIOSa girin.  BIOS’a (markadan markaya değişmekle beraber) genellikle F2 veya F12 ile girebilirsiniz. Olmazsa F8, F10 veya Del tuşlarını deneyin. BIOS’a girdikten sonra, Security kısmındaki Secure Boot ‘u Disabled yapın. Daha sonra Advanced ksımına gelip System Configuration‘u seçin. Açılan seçeneklerdeki Boot Mode seçeneğini seçip UEFI Boot‘u CMS Boot olarak değiştirin. Ve bilgisayarınızı yeniden başlatın. kolay gelsin

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Cevabınız için teşekkür ederim. Dediğinizi aynen yaptım fakat ne yaparsam yapayım sonunda siyah ekranda şu hatayı veriyor : çevirisi ( hiçbir işletim sistemi bulunamadı ,işletim sistemi olmayan sürücüleri çıkartın. diyor?  :/

      mert1905 mert1905 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • bios ekranıUSB yi görmüyor sorun orda candan 7 yıl önce