PC'DEN SES ÇIKMIYOR! Ses Aygıtı Gözükmüyor. Yüklü Ses Aygıtı Yok

Görev çubuğunun sağ tarafında bulunan hoparlör simgesinin üzerinde çarpı bulunmakta. Denetim Masası\Donanım ve Ses, Ses aygıtlarını yönet bölümünde de YÜKLÜ SES AYGITI YOK YAZIYOR. İnternette baktığım çözümlerde denediklerim olmuyor çünkü onlar devre dışı bırakılmış ya da sürücüsü(driver)güncellenmemiş ses aygıtları sorunlarını çözmeye yönelik.(Realtek'in driverını da indirdim fakat sonuç yok.)Büyük bir ihtimalle bilgisiyarı kullanan  bilinçsiz bir kullanıcı görev yöneticisinden Realtek High Audio programını ve Ses karıştırıcısını devre dışı bırakmış. Realtek'i tekrar çalıştır dedim fakat bir sonuç alamadım. Ses Karıştırıcı programını da bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

sunguf sunguf (8)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    Veya ses kartı sürücüsünü yeniden yüklersin.

    Problem düzeltildikten sonra ayrıca sistemde virüs ve zararlı yazılımalar taramasıda faydalı olabilir:

    Malwarebytes nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Junkware Removal Tool nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Adwcleaner nedir, nasıl kullanılır? (tıkla)

    Sistemde yüklü antivirüs programıyla taramada yapılmalıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      benimde başıma geldi ses aygıtı bulunmuyor yazıyordu hic seste yoktu ne yaptıysam düzelmedi.Bilgisayarı sıfırladım düzeldi

      kemal010 kemal010 (1)