Pc devamlı Hata veriyor

Merhaba kolay gelsin  masaüstü  bilgisayarım açıkken kendi kendine dondu  ekrandaki yazılar  aniden  beyaz ve mavi renkli oldu  daha sonra kapatıp açtım yine çalışmaya devam ediyor ama  sürekli  küçük bi kutucuk üstünde hata yazıyor   ve kutucuğun içerisinde de karışık harf ve rakamlar var . kutucuğu kapatıyorum kısa bi süre sonra tekrar beliriyor  ve devamlı hata veriyor ne yapmalıyım .

dubfayr dubfayr (2)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bahsettiğiniz hata mavi ekran hatası yani blue screen hatası.

    Bu hatalar pek çok sebepten kaynaklanabilir. Donanım, yazılım kaynaklı olabilir. Bu sebeple izlenmesi gereken bir sorun giderme rutinş uygulamanız gerekli.

    Mavi Ekran Hataları Nasıl Çözülür? linkinde daha önce bir arkadaşımız mavi ekran hataları için yapılması gerekenleri anlatmış.  Bu linkteli adımları dikkatlice uygulayın.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      bilgisayarına virüs girmiş olabilir.benzer sorunlarla bende karşılaştım.format at düzeltmesse donanımdan kaynaklanan bir sıkıntı onuda bilgisayar tamircisine götürmen lazım

      altar456 altar456 (1)