PC-Doctor Module nedir? - Aşırı işlemci ve Ram kullanım sorunu

Bilgisayarımda çalışırken birden kasılmaya başladı. Görev yöneticisine baktığımda aşırı CPU ve Ram kullanan uygulamanın PC-Doctor Module adında bir uygulama olduğunu görüyorum. Dosyayı sağ tuşla tıklayıp ayrıntılara git dediğimde pcdrmemory2.p5x diye bir dosyaya gidiyor. PC-Doctor Module nedir? Neden birden bu kadar aşırı RAM ve CPU kullanmaya başladı?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PC-Doctor Module Dell bilgisayarlarda bulunan SupportAssist adlı yazılıma ait. Bu yazılım ile Dell bilgisayarlarda güncelleme yapılabiliyor.

    Sürücü güncellemesi, performans iyileştirmesi gibi işlemler SupportAssist ile yapılabiliyor.  PC-Doctor Module aşırı ram ve cpu kullanıyorsa arkaplanda çalışıyor ve güncelleme yapıyor olabilir.

    Önce bilgisayarı yeniden başlatın. Sonra görev yöneticisine bir bakın cpu ve ram kullanımı aynı oranda yüksek mi.

    Sorun devam ederse Dell resmi web sitesinden https://www.dell.com/support/home/tr-tr/product-support/product/dell-supportassist-pcs-tablets/drivers buradan SupportAssist yazılımı tekrar indirin ve yükleyin.

    murat murat (12492)