Pc geç kapanıyor

Selamun aleyküm arkadaş lar benim pc dün nvidia ekran kartı güncellemesi istedi güncelledikten  sonra pc geç kapanmaya başladı 7-8 saniyede kapanıyor bilgisayarı kapata tıkladığımda 7-8 saniyede mavi ekranda kapatılıyor yazıyor sonra ekran gidiyor ekran kartı nı güncellemeden önce bilgisayarı kapata tıkladığımda en fazla 3 saniyede mavi ekranlı kapatılıyor yazısı geliyordu 3 saniye sonra ekran kapanıyordu  birdahaki güncellemeden  düzelir virüs taraması da yaptım oda yok Yardımınızı bekliyorum

işletim sistemi Windows 8 pro 64 bit

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Güncelleme sonrasında geç kapanmaya başladıysa güncellemeyi geri alın.

    Güncelleme bir hata yani bug içeriyor olabilir. Sistem geri yükleme ile geri dönebilirsiniz. Her sürücü güncellemesi iyi demek değildir.  Virüs kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Dediğiniz gibi sürücü güncelleme sonrası geç kapanma ile karşılaştıysanız ilk yapmanız gereken sürücü güncelleştirmesini geri almak, sistem geri yükleme veya aşağıdağı şekilde yapabilirsiniz:

    Sürücü güncelleştirmesini geri almak için

    1. Denetim Masasına gidin
    2. Sistem'i tıklayın.
    3. Aygıt yöneticisini tıklayın.
    4. Görüntü bağdaştırıcıları tıklayın.
    5. Ekran kartınızı sağ tuşla tıklayın ve özelliklere girin.
    6. Sürücüyü sekmesini tıklayın.
    7. Sürücüye geri dön'ü seçin.

    Bu işlemden sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

    murat murat (12492)